Українців у Баварії хочуть позбавити доступу до готівки

Влада найбільшої за площею федеральної землі Німеччини – Баварії – вирішила мотивувати біженців влаштовуватися на роботу. Для цього мігрантів мають намір практично повністю позбавити доступу до готівкових виплат. Чи зачепить нововведення українців, поки не відомо, оскільки жодних документів ще не опубліковано.

Ukrayinciv U Bavariyi Hochut Pozbaviti Dostupu Do Gotivki 961c367, Business News

Так, уряд Баварії оголосив, що з весни 2024 року біженці більше не зможуть знімати готівку зі своїх рахунків, оплачувати покупки онлайн і переказувати гроші за кордон. Про це повідомляє Merkur.

В оголошенні йдеться про “біженців” і “прохачів притулку”. Однак не зрозуміло, чи зараховували спікери до цих категорій українських переселенців, які перебувають у статусі тимчасового захисту.

Влада федеральної землі дала доручення розробити окрему систему платіжних карток для прохачів притулку. З цими картками:

неможливо буде знімати з рахунку більше за певну суму грошей (розмір не названо);
не працюватимуть за межами Баварії.
На пресконференції, під час якої анонсували ці нові заходи, міністр економіки Баварії Хуберт Айвангер розкритикував “хибні стимули”, які заохочують біженців їхати до Німеччини: “Зрештою не залишається жодних стимулів працювати, особливо враховуючи оголошене підвищення допомоги Bürgergeld”. На його думку, різниця допомоги з мінімальною заробітною платою є “незначною”.

До речі, не виключено, що невдовзі біженцям по всій Німеччині теж почнуть видавати спеціальні картки замість готівки. Про це згадував канцлер Німеччини Олаф Шольц. Утім, конкретний механізм дії таких карток поки що не затверджений.

У Німеччині дійсно існує проблема з працевлаштуванням українських біженців. Саме тому не виключено, що баварські нововведення все ж таки зачеплять українців. Так, у Німеччині офіційно працюють лише 19% українців працездатного віку. У сусідніх Польщі та Чехії цей показник становить близько 65%.

Основною причиною стало те, що багато країн поступово урізали соціальну допомогу українцям, а ось ФРН – ні. Так, у Чехії українцям виплачують по 200 євро у перші п’ять місяців перебування, а потім сума скорочується до 130 євро. У Польщі одноразова допомога становить 66 євро, щомісячну виплату 110 євро отримують лише сім’ї з дітьми. А от у Німеччині щомісяця виплачують 502 євро на дорослу людину та додатково 420 євро на дитину.

При цьому вже з 1 січня 2024 року в Німеччині на 12% підвищаться стандартні ставки у сфері соціальної допомоги та грошової допомоги. Від цих показників, серед іншого, залежать виплати Bürgergeld та українським біженцям. Однак отримати таку фіндопомогу від держави українцям тепер стане складніше.

Так, українці з 2024 року отримуватимуть право на допомогу Bürgergeld лише після 36 місяців отримання урізаної допомоги. Наразі цей термін для українців становить 18 місяців. Урізана допомога, наприклад, для бездітних, означає скорочення виплати на 92 євро (близько 3500 грн на місяць). Також для її отримувачів значно зменшено набір безкоштовних медичних послуг.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *