Україна змогла повернути ще 11 дітей з ТОТ та РФ

Катар допоміг повернути до України 11 дітей з РФ та тимчасово окупованих територій

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

З Росії та тимчасово окупованих територій України повернули 11 дітей. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

– До України повернулися 6 дівчаток та 5 хлопчиків. Серед них є дві дворічні сестрички-двійнята. Вік наймолодшої дитини, яку повернули назад, – 2 роки, а найстаршої – 16. Двох дітей зустріли з каретою швидкої допомоги, оскільки одна з них повністю нездатна до пересування, – розповів він.

Лубинець повідомив, що рідні звернулися до їхньої інститутуції, щоб повернути примусово переміщених українських дітей, які пережили окупацію, бомбардування та втрати близьких. Деяких навіть примусово паспортизували та призначили “опікунів”.

Він зазначив, що дітей вдалося повернути до України за допомогою держави Катар та ЮНІСЕФ, а також Державної прикордонної служби. Для цього було розроблено спеціальний план повернення.

  • 19 лютого з окупованих територій Херсонщини Україна повернула п’ятьох дітей. Серед них 14-річна сирота, яка втратила бабусю-опікунку і залишилася сама на окупованій території. Також повернули чотирьох дітей із батьками.
  • 5 лютого Україна повернула з окупованої частини Херсонщини родину із двома дітьми. Це дві дівчини у віці 15 та 16 років разом із родичами.

Фото Фото 20 Лютого18:29

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *