Україна отримала 11-й транш допомоги від ЄС

Україна 21 грудня отримала останні 1,5 млрд євро бюджетної допомоги від Європейського Союзу (ЄС). Кошти входять до річного 18-мільярдного пакету і вже надійшли на рахунки України. Витрачати гроші з цього пакету можна на покриття “дірки” у бюджеті, забезпечення роботи соціальної інфраструктури та здійснення реформ, але не на військові потреби.

2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)

Про перерахування коштів повідомили в Єврокомісії (ЄК). “Сьогодні (21 грудня. – Ред.) ми виплачуємо Україні останні 1,5 мільярда євро з нашого 18-мільярдного пакету підтримки на 2023 рік. Ми повинні знайти угоду, щоби й надалі надавати Україні підтримку, необхідну їй для відновлення, відбудови та реформ. Ми стоїмо на боці нашого сусіда, друга і майбутнього члена”, – заявила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.

Це останній, 11-й транш у рамках макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2023 рік. Десятий транш Україна 22 листопада отримала дев’ятий – 23 жовтня, восьмий – 22 вересня, сьомий – 22 серпня, шостий – 25 липня, п’ятий – 22 червня, четвертий – 23 травня, третій – 25 квітня. А перші два було переведено одночасно, на початку 2023 року.

“Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. Таким чином, загальна бюджетна підтримка з боку Євросоюзу цього року досягла 18 млрд євро. Ці кошти допомагають нам зберігати економічну стійкість та виконувати соціальні зобов’язання. Вдячні Європейському Союзу за вагому та своєчасну допомогу нашій державі. Розраховуємо на подальшу підтримку”, – прокоментував надходження останнього траншу за програмою прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Якими є умови допомоги Україні від ЄС

Раніше фон дер Ляєн нагадувала, що, крім грошової підтримки, європейські кошти сприяють реформам в Україні. Зокрема, йдеться про “ефективне управління”, зазначала вона.

Кошти виділено в межах рекордного пакета допомоги на 18 млрд євро. Його затвердили на 2023 рік. Так, Україна прогнозовано одержувала від Європи по 1,5 млрд євро на місяць.

Ці гроші Україна не може витрачати на власний розсуд, зокрема, їх не можна виділяти на фінансування ЗСУ. Кошти повинні піти:

на невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включно з виплатою пенсій;
відновлення критично важливої інфраструктури;
початкову підтримку післявоєнної реконструкції.
Усі 18 млрд євро – це серія довгострокових кредитів із високою знижкою. Термін повернення – до 35 років, починаючи з 2033 року. Передбачається, що відсотки за кредитами замість України покриють країни ЄС.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *