Угорщина намагалася перешкодити Європейському Союзу (ЄС) направити на допомогу Україні мільярди доларів, отримані після вилучення прибутку від заморожених активів. Необхідне рішення було заблоковано Будапештом.
Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на обізнані джерела. У березні Єврокомісія представила пропозицію, яка дозволить відправляти Україні близько 2 млрд євро щорічно, використавши заморожені активи РФ.
Після тижнів дебатів 8 травня представники країн – членів ЄС досягли політичної угоди щодо цієї пропозиції і збиралися схвалити рішення одноголосно. Але цього не вдалося досягти через позицію посла Угорщини. Ця країна не наклала вето лише завдяки угоді, згідно з якою частину активів від неї не буде використано на фінансування озброєнь для України.
“Зараз вони блокують усе, що пов’язане з військовою підтримкою України”, – сказав співрозмовник журналістів.
Джерело припустило, що ситуація не зміниться до виборів у Європарламент, які пройдуть у червні. Водночас опитані виданням дипломати сподіваються, що ситуацію вдасться залагодити до липня.
Крім того, Угорщина чинить опір запровадженню Євросоюзом санкцій проти експорту зрідженого газу (ЗПГ) з Росії. У Будапешті негласно погрожують блокувати будь-які санкції, які підвищують ціни на енергоносії у Європі. Відкрито про свою позицію влада країни поки що не заявила – справа обмежується висловлюваннями під час окремих зустрічей.
Також угорський уряд планує заходи з метою обмежити імпорт української аграрної продукції. Під приводом “ринкової турбулентності” місцеве міністерство сільського господарства збирається запровадити план допомоги власним фермерам та звітність про заборонені продукти, ввезені через Україну, й обмеживши імпорт продуктів переробки, виготовлених з українського зерна.