Угорщина заблокувала надання Україні 50 млрд євро

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що ЄС може виділити обіцяні Україні 50 млрд євро в січні. Рішення на Саміті заблокувала Угорщина.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Як пише Reuters, Угорщина затримала рішення Європейського Союзу про виділення Україні 50 мільярдів євро з бюджету ЄС, і лідери ЄС вирішили повернутися до обговорення у січні. Рютте повідомив, що 26 країн ЄС погодилися надати Україні гроші з бюджету ЄС до 2027 року, але Угорщина була проти цього рішення, яке потребує одностайності.

“У нас ще є час, Україна не залишиться без грошей протягом найближчих кількох тижнів”, – заявив Рютте журналістам після виходу з переговорів. “Ми домовилися з 26 країнами. Віктор Орбан, Угорщина, поки не зміг цього зробити. Я цілком упевнений, що ми зможемо укласти угоду на початку наступного року, ми думаємо про кінець січня”, – сказав Рютте, додавши, що буде ще одна угода .

Про яку допомогу йдеться

Згідно з пропозиціями Єврокомісія, кошти для України надаватимуться протягом 4 років, тобто до 2027 року. Гроші виділятимуться як кредитами, так і у вигляді безповоротних грантів. Однак для отримання коштів будуть висунуті умови проведення реформ.

Кабінет міністрів розробив “План України”, Серед його блоків:

макрофінансові сценарії відновлення;
загальні та секторальні реформи;
стратегію розвитку ключових секторів економіки;
збільшення можливості засвоєння інвестицій;
євроінтеграція;
цифровізація, регіональний розвиток та клімат.
Дотримання вже готового плану кожні три місяці перевірятиме Європейська комісія. Якщо Україна виконуватиме задумане – ЄС видасть транш допомоги, а якщо не буде – не надійде фінансування.

Прихильники плану вважають, що він допоможе вивести фінансову підтримку України на стабільніший та передбачуваний рівень після хвилі критики за безсистемне та спорадичне надання коштів протягом 2022 року. 2023 року в ЄС для цього затверджували окремий річний план фінансування України на 18 млрд євро.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *