Угорщина активно виступає проти України

Угорщина активно виступає проти України: блокує надання їй допомоги від ЄС на 50 млрд євро, а також чинить опір початку переговорів про вступ країни до Євросоюзу. При цьому влада Угорщини – в особі, перш за все, прем’єра Віктора Орбана, якого називають “другом Путіна”, – схоже, не лише не боїться дій у відповідь з боку ЄС (наприклад, призупинення фінансування союзом), а й надихається ними на подальше протистояння.

5027_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Про це говорять аналітики Bloomberg. Вони констатують: Орбан є каталізатором для інших руйнівників європейського порядку – “від нового уряду в Словаччині докрайніх правих у Нідерландах, що прагнуть сформувати Кабмін”.

“Реальність для ЄС така, що, на відміну від націоналістів у Польщі, погрози скоріше надали сміливості, ніж послабили лідера Угорщини. І ознаки цього, напередодні вирішального саміту ЄС (на якому може бути прийняте рішення про старт перемовин з Украиїною про вступ. – Ред.), можна побачити скрізь”, – наголошується у матеріалі.

При цьому там нагадується: минулого року ЄС призупинив фінансування Угорщини на понад 30 млрд доларів – очікуючи, що це змусить Орбана підкоритись правилам союзу. Ба більше, зараз все йде до того, що влада країни “виконає початковий набір умов” – і союз уже найближчим часом може розморозити близько третини заблокованих коштів.

Однак глобально, схоже, проблему вирішено не буде. Адже ознак того, що Орбан згорне “десятирічний похід проти ліберальної демократії” практично немає.

“Орбан, який з усіх лідерів країн-членів ЄС, найбільше близький до російського президента Путіна … опанував мистецтво виконувати формальні вимоги ЄС, не загрожуючи при цьому своїй владі. … ЄС нічого не домігся”, – резюмують автори матеріалу.

Водночас у ньому наголошується: чи не головною проблемою є те, що “ЄС може лише поверхово вдатися до юридичних погроз”. А тому найкращий вихід із ситуації для союзу – “стати жорсткішими”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *