У НБУ прокоментували нові санкції США проти рф

Голова Національного банку України Андрій Пишний пояснив важливість нових санкцій Сполучених Штатів Америки проти росії. Він відзначив, що з 24 лютого відбувається активний розвиток глобальної санкційної стратегії, і це є важливим елементом реакції світу на дії росії.

0534_photo_53101940522238456_y.jpg (62.16 Kb)

Про це Пишний написав у Facebook.

Він зауважив, що 2022 рік став роком перелому в історії санкцій і вводу непередбачених обмежень для росії. Це призвело до того, що росія стала відправляти торговельні та фінансові потоки в треті країни, щоб уникнути санкцій.

«2023 рік також відзначається як важливий рік для санкційного контролю, і нові обмеження від США покладуть початок трендам, що будуть актуальними у 2024 році», — написав голова НБУ.

У відповідь на нові обмеження та роз’яснення від регуляторів фінансові установи з усього світу почали швидко реагувати на операції, пов’язані з росією, та калібрувати свої засоби контролю для ефективного управління ризиками, пов’язаними з постійними спробами росії обходити санкції.

А останній крок США є кульмінацією цього санкційного року, який задасть тренд для 2024 року.

Що означатимуть нові санкції для росії

Нещодавно були опубліковані зміни до законодавства США, які включають в себе застосування санкцій до фінансових установ росії в наступних випадках:

здійснення або сприяння важливим фінансовим трансакціям на користь або від імені будь-якої особи в ключових галузях російської економіки, які підтримують військово-промислову базу росії, включаючи технологічний, оборонний, аерокосмічний та виробничий сектори;
сприяння значним трансакціям або надання послуг залученням російської військово-промислової бази, включаючи конкретні виробничі ресурси та технологічні матеріали, які росія намагається отримати з іноземних джерел.

У разі порушення цих обмежень фінансова установа може бути піддана повній блокаді санкціями США або обмеженням у відкритті та обслуговуванні кореспондентських рахунків.

Крім того, Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) опублікувало роз’яснення щодо кроків, які повинні бути вжиті фінансовими установами для мінімізації ризиків, зокрема:

перегляд клієнтської бази;
повідомлення клієнтів про очікувані вимоги;
проведення опитування клієнтів для отримання інформації про їхніх контрагентів;
зменшення ризику, пов’язаного з клієнтами або контрагентами, які здійснюють високоризиковану діяльність або відмовляються надавати необхідну інформацію;
проведення навчання з питань комплаєнсу як для персоналу «першої лінії», так і для керівництва.

Ці нові заходи є одними з найпотужніших кроків в санкційній політиці цього року, і вони суттєво підсилять ефективність санкційного режиму проти росії. Фінансовий сектор визнається ключовим у санкційному полі, і будь-які зв’язки з росією вважаються токсичними, тому підвищений контроль та перевірка є необхідними для всіх відповідних транзакцій.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *