ВПО за кордоном припинять нарахування фіндопомоги

Українським ВПО (внутрішньо переміщені особи), які вже тривалий час перебувають за кордоном і продовжують отримувати виплати, припинять нарахування фіндопомоги. Виплати їм перестануть надавати вже з 1 серпня.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Також державна підтримка припиняється для тих українців, які повернулися на місце постійного проживання. Про це в етері телемарафону “Єдині новини” заявила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак.

“Ми маємо інформацію, що значна кількість громадян, які виїхали до інших країн, отримують виплати як ВПО. І оскільки допомога на проживання спрямована саме внутрішньо переміщеним особам, постанова (від 11.07.2023 р. №709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб”) уточнює цей параметр: якщо людина перебуває за кордоном тривалий період, де обрала місце безпечного проживання, з 1 серпня такій особі не буде здійснюватися виплата”, – зазначила Марчак.

За словами Марчак, інформація щодо припинення виплат українцям буде донесена через засоби зв’язку. Йдеться про електронну пошту, телефон тощо.

Нагадаємо, через закінчення COVID-пандемії в Україні з 1 вересня Ощадбанк поновлює проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів та одержувачів соцдопомоги серед внутрішньо переміщених осіб. У разі її непроходження виплату коштів буде зупинено.

Після проходження фізичної ідентифікації за встановленою процедурою видаткові операції за рахунком автоматично розблоковуються банком не пізніше наступного календарного дня.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *