Волинські митники обікрали державу на фантастичну суму

Співробітники САП та НАБУ викрили діяльність злочинної організації на Волинській митниці, члени якої завдали державі збитків на суму понад 475 млн грн.

8170_98_main.jpg (65.44 Kb)

Про це повідомляє пресслужба САП.

«За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили та припинили діяльність злочинної організації на Волинській митниці, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів у зоні діяльності митниці, чим завдали державі збитків на суму понад 475 млн грн», — сказано в повідомленні.

8 листопада 2023 року детективи НАБУ повідомили про підозру 5 членам злочинної організації, метою діяльності якої було надання послуг з ввезення на територію України товарів без сплати митних платежів.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч.2, 3 ст. 212; ч. 2 ст. 364; ч. 1 ст. 366 КК України, в залежності від ролі кожного з підозрюваних у вчиненні злочинів.

Крім того, за ч. 2 ст. 364; ч. 1 ст. 366 КК України повідомлено про підозру ще 5 працівникам митниці, які зловживаючи службовим становищем, діючи з метою отримання неправомірної вигоди третіми особами, не забезпечували проведення належних митних процедур, що дозволяло учасникам злочинної організації ввозити товари не сплачуючи встановлені законом мита.

У межах досудового розслідування встановлено, що впродовж 2018−2019 років учасники злочинної організації здійснювали незаконне переміщення через міжнародний пункт пропуску «Ягодин» високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) за значно меншою вартістю.

У свою чергу службовці митниці для приховання злочину забезпечували митне оформлення цих товарів, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *