Виступ Зеленського на економічному форумі у Давосі-2024

Зеленський на форумі в Давосі заявив, що Путін тероризує світ вже 13 років

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський виступив зі спеціальним зверненням перед учасниками Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі. Він заявив, що президент Росії Володимир Путін вкрав принаймні 13 років миру – з початку війни в Сирії – та закликав світ змінитися. Виступ Зеленського транслювали у фейсбуці президента.

– Повномасштабна війна в Європі триває вже майже два роки. Враховуючи час від початку російської нелегальної анексії нашого Криму триває майже десять років. І майже десять років, як Росія втручається в справи африканських країн від Судану до Малі. Сирійська війна, яка досі кровоточить через рішення Путіна довести щось світу. І це триває вже майже 13 років, – заявив він.

За словами президента України, фактично Путін уособлює війну. Відповідь президента Росії на заклики до миру – постачання все нових озброєнь із Північної Кореї та Ірану. На думку українського лідера, КНДР та Іран використовують “божевілля” російського президента.

– Навіть нинішні друзі Путіна в Пхеньяні та Тегерані просто використовують його божевілля, поки у нього все ще є технології та ресурси, щоб їм заплатити. І ми всі сьогодні, навіть більше, ніж учора, повинні інвестувати в наближення миру, – закликав Володимир Зеленський.

Зеленський нагадав, що до повномасштабного вторгнення Україна постійно чула – Don’t Escalate (“Не ескалюйте”), і після 24 лютого 2022 року ніщо так не зашкодило, як ця концепція. 

– Ми попросили нові види зброї, і нам відповіли: “Не ескалюйте”. Але потім прибула зброя, і ескалації не відбулося. Російська ракета впала на територію НАТО. Відповіддю знову було: “Не загострюйте ситуацію”. Але відплата в цей момент могла б багато чому навчити Росію і додати Заходу необхідної впевненості, – впевнений президент.

Президент заявив, що Путін, його діти та онуки не відпочиватимуть спокійно ні в цьому світі, ні в іншому.

  • Всесвітній економічний форум у Давосі стартував 15 січня та триватиме до 19 січня.
  • На початку 2023 року президент України Володимир Зеленський виступав на форумі у Давосі з відеозв’язку.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *