В Україні запускають програму “Купуй українське”

В Україні запускають програму “Купуй українське”, а також платформу “Зроблено в Україні” та відповідну торгову марку. Передбачається, що українці зможуть отримувати кешбек за купівлю деяких видів вітчизняної продукції та оплату послуг. Компенсація надходитиме на спеціальну картку. Які саме товари та послуги увійдуть до програми, поки що не відомо.

3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про старт програми повідомив президент України Володимир Зеленський під час форуму “Зроблено в Україні”. За його словами, конкретні кроки вже розробляються в уряді, зокрема програма кешбеку, за якою громадяни України зможуть отримувати компенсацію частини оплати за товари та послуги, зроблені в Україні.

“За купівлю певних типів вироблених в Україні товарів та послуг громадяни України зможуть отримати повернення коштів на спеціальну картку”, – сказав Зеленський. Він прогнозує, що програма може бути запущена вже у 2024 році.

Президент пояснив, що метою є підтримка українського бізнесу та економіки загалом. “Щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні”, – зазначив Зеленський.

Платформа “Зроблено в Україні” включатиме й інші ініціативи. Зокрема:

державні гранти, кредити;
стимулювання виробництва та попиту;
допомога бізнесу на зовнішніх ринках
“Перше: платформа “Зроблено в Україні” має стати майданчиком для прямого діалогу держави та підприємців. Друге: ми маємо зробити все можливе, щоб більше українських підприємств змогли зберегти та масштабувати свою роботу. Я доручив Кабінету міністрів України розробити кілька практичних кроків. І третє : повинні узгодити абсолютно сучасний моральний договір між суспільством та бізнесом, між державою та бізнесом”, – резюмував Зеленський.

Допомога бізнесу: Кабмін готує п’ять нових інструментів

Про деталі програми також розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, уряд планує задіяти п’ять інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику:

1. Громадські закупівлі.

“Розширюватимемо перелік категорій товарів, що закуповуються у локального виробника. Зокрема, йдеться про розширення локалізації на оборонні закупівлі”, – зазначив прем’єр-міністр.

2. Компенсації.

До держбюджету на 2024 рік закладено 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва. Уряд планує поширити такий самий механізм на всю техніку, виготовлену в Україні.

3. Адаптація чинних держпрограм.

Усі програми підтримки бізнесу адаптують до платформи “Зроблено в Україні”. Наприклад:

за програмою єВідновлення майже 44 тис. українських сімей потребуватимуть будівельних матеріалів та їх стимулюватимуть купувати саме вітчизняну продукцію;
за програмою кредитування бізнесу “5-7-9” уряд робитиме ставку на інвестиційний компонент, зокрема фінансування придбання основних засобів для українських виробників.

4. Гранти єРобота.

“Це підтримка малого та середнього бізнесу. Можливість стимулювати переробку та аграрний сектор”, – зазначив Шмігаль.

5. Стимулювання споживчого попиту.

Уряд уже ухвалив постанову про просування товарів українського виробництва. Затверджено знак маркування бренду “Зроблено”, який виділить товари, вироблені в Україні. “Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту – це +0,14% до ВВП, це понад 22 тис. нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету”, – підрахували в уряді.

Торгова марка “Зроблено в Україні”: який логотип та хто зможе користуватися

Уряд уже затвердив зображення торгової марки для товарів, вироблених в Україні. Логотип містить стилізований штрих-код та напис “Зроблено в Україні”.

Торгову марку зможе безкоштовно використовувати бізнес, громадські організації та держустанови, йдеться у постанові уряду, затвердженій 23 лютого. Державний бренд допоможе виділити товари, вироблені в Україні серед інших подібних товарів у обігу, а також популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них, вважають у Кабміні.

Після затвердження логотипу Міністерство економіки має забезпечити подання заявки на державну реєстрацію торгової марки. Також планується розробити брендбук на основі логотипу.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *