В Україні оновили виплати сім’ям загиблих військових

В Україні військовослужбовці тепер зможуть самостійно визначати отримувача одноразової грошової допомоги у випадку їх смерті. Сьогодні, 28 грудня, президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги”.

5263_670027.jpg (39.3 Kb)

Проєкт цього Закону опрацьовувався Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Закон дає право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги наступним категоріям:

особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту;
військовослужбовцям, військовозобов’язаним або резервістам (призваним на навчальні, перевірочні та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві);
працівникам об’єктів критичної інфраструктури;
державним службовцям;
посадовим особам місцевого самоврядування;
поліцейським.
Після приведення нормативно-правових актів Кабміну у відповідність до цього Закону, вищевказані категорії громадян зможуть визначати, кому та в яких відсотках виплачуватиметься одноразова грошова допомога у випадку їх смерті або загибелі.

Водночас, незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи.

У разі відсутності особистого розпорядження на відповідну частку одноразової грошової допомоги мають право:

діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті;
діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав;
один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу;
батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті);
внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли);
жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі (за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили);
утриманці загиблої (померлої) особи, визначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Уряд має привести нормативно-правові акти у відповідність до Закону, щоб забезпечити з квітня 2024 року можливість складати особисте розпорядження.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *