В Україні хочуть розширити перелік податкових перевірок бізнесу

В Україні збираються розширити перелік проведення планових податкових перевірок бізнесу . При цьому очікується, що ревізори прийдуть лише до підприємств із зони ризику, а ФОП (фізосіб-підприємців) 1-ї та 2-ї груп перевірки не торкнуться ще як мінімум року.

6363_630_360_11046322-88.jpg (93.87 Kb)

Так, комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 2 листопада схвалив законопроект №10016-д для ухвалення у другому читанні. “За” проголосували 18 народних обранців, утрималися – 4. Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк (Голос).

Тепер законопроект має пройти друге читання у сесійній залі парламенту. Після цього документ мають підписати речник Верховної Ради та президент України.

Як пояснював голова профільного комітету Ради Данило Гетьманцев , перевірки поновлюються виключно щодо ризикових підприємств . За словами Железняка, при затвердженні документа до другого читання це правило не змінювалося. Було внесено лише такі правки:

термін повернення документальних планових податкових перевірок перенесено з 1 листопада на 1 грудня;
мораторій на перевірки ФОП першої та другої груп буде збережено до грудня 2024 року.
“Нагадаю, що мораторій знімається тільки для суб’єктів, які підпадають під певні критерії. Ухвалення законопроекту – це одна з останніх вимог МВФ для ухвалення рішення щодо траншу . Зараз цей текст має бути прийнятий партнерами. Але дякую Комітету та Мінфіну, що разом змогли виправити ситуацію та переконати партнерів на компроміс”, – наголосив нардеп.

Раніше депутат писав, що у проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за 2021 рік :

мали рівень сплати ННП (податок на прибуток підприємств) менше ніж 50% по галузі. А також ПДВ менше ніж 50% по галузі;
у 2 рази більша дебіторська заборгованість, ніж кредиторська;
річний дохід становив понад 10 млн грн. При цьому загальна сума видатків склала понад 75% від суми річного доходу.
При цьому не повертаються перевірки для ФОП першої та другої груп. Те саме стосується й підприємств із окупованих територій чи територій, де йдуть бойові дії.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *