В Раді відреагували на слова Фаріон про бійців Азов

В Раді відреагували на слова Фаріон про бійців «Азов»

Фото: glavcom.ua

СБУ має перевірити заяву мовознавиці й колишньої народної депутатки Ірини Фаріон щодо військових ЗСУ. З таким проханням на своїй сторінці в Фейсбуці до відомства звернувся заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки нардеп Єгор Чернєв.

– Ірина Фаріон публічно заявила, що не вважає українцями тих наших воїнів, які спілкуються на фронті російською мовою.  Цим блюзнірством, як на мене, вона поставила знак рівності між окупантами та тими, хто жертвує своїм життям, боронячи Україну, – зазначив Чернєв.

Він висловив переконання, що Фаріон «вже тривалий час цілеспрямовано та системно працює на розкол суспільства та розпалювання ворожнечі між українцями».

– Особливо підозрілою для мене така діяльність є в контексті радянського минулого Ірини Фаріон. А під час війни такі її дії є особливо небезпечними і становлять, на мій погляд, загрозу національній безпеці України. Тож як заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки закликаю Служба безпеки України здійснити перевірку висловлювань Ірини Фаріон протягом воєнного стану на предмет вчинення кримінальних злочинів та вжити всіх заходів для недопущення ведення будь-якої підривної діяльності у нашому тилу. Прошу вважати це офіційним депутатським зверненням, – наголосив Чернєв.

Мова йде про слова Ірини Фаріон, сказані в інтерв’ю Яніні Соколовій від 4 листопада. Мовознавиця сказала, що те, що в Україні “немає російськомовного населення, є українці і є кацапи”. Журналістка у відповідь сказала, що частина військовослужбовців бригади «Азов» та 3 штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» і “не може назвати українцями” бійців, які говорять російською мовою.

У відповідь на ці слова екс-командир полку «Азов» Максим Жорін також попросив правоохоронні органи перевірити висловлювання екснародного депутата Ірини Фаріон на предмет “фсбшних методичок”. 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *