Світ зобов’язаний тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена, – Зеленський
Фото: facebook.com/zelenskyy.official
Обов’язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у 38-му річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС.
– Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров’я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому, – зазначив Зеленський.
Президент нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення РФ Чорнобильська атомна станція була в окупації 35 днів. За цей час російські солдати «розграбували лабораторії, взяли в полон охорону й знущалися з персоналу, використовували її для розгортання подальших воєнних дій».
– Уже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція в заручниках у російських терористів. І це обов’язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів. Лише це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф – саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС, – додав Зеленський.
Аварія на Чорнобильській АЕС сталась 26 квітня 1986 року. Її було визнано найбільшою техногенною катастрофою в історії. Наслідками аварії була радіація у 27 країнах, евакуація понад 100 тисяч людей, забруднення п’яти мільйонів гектарів землі та 30-кілометрова зона відчуження. З 600 000 ліквідаторів 10% померло, а 165 000 – отримали інвалідність.
- У березні Україна підтвердила, що Чорнобильська атомна станція отримує електропостачання із Білорусі.
- У січні в Росії загубили радіоактивний цезій-137. Його втратили геологи під час поїздки на місце досліджень у Сибіру.
Источник: kp.ua