Спікером Конгресу США став противник надання допомоги України, республіканець Майк Джонсон

Спікером Конгресу США став противник надання допомоги України, республіканець Майк Джонсон

Фото: Getty Images

Після тижня провальних голосувань Палата представників Конгресу США обрала республіканця Майка Джонсона новим спікером. За нього віддали 220 голосів, за демократа Хакіма Джеффріса – 209, передає CNN.

Джонсон після початку російського вторгнення був прихильником надання допомоги Україні і закликав до “виснажливих санкцій проти російських інтересів”. У квітні 2022 року він підтримав надання ленд-лізу для України. Однак згодом він змінив позицію і голосував проти майже усіх ініціатив Конгресу з підтримки України. Найближчим часом Конгрес має розглянути пакет допомоги Україні та Ізраїлю, запропонований президентом Джо Байденом. Він передбачає виділення 61 млрд доларів допомоги Україні.

Джонсон був заступникам Республіканської партії у Палаті представників. Є політичним союзником експрезидента Дональда Трампа. Американська преса називає його ультраправим та дуже консервативним конгресменом. 

Обрання Джонсона новим спікером означає, що роботу Конгресу нарешті розблоковано. Палата представників залишилася без спікера 3 жовтня, коли Кевіна Маккарті достроково усунули з посади. Це сталося вперше в історії США. Однією із причин звільнення Маккарті могла стати його відмова блокувати допомогу Україні. 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *