Словаччина оголосила, що більше не надаватиме Україні військову допомогу – лише гуманітарну

Словаччина оголосила, що більше не надаватиме Україні військову допомогу – лише гуманітарну

Фото: Getty Images

Уряд Словаччини офіційно оголосив, що надалі не надаватиме Україні військову допомогу, лише гуманітарну. Про це повідомив новообраний прем’єрміністр Словаччини Роберт Фіцо у Фейсбуці.

– Я повідомив президента Європейської комісії, що новий уряд Словаччини не підтримуватиме Україну у воєнному плані і що ми зосередимося лише на гуманітарній допомозі. Президент Європейської комісії поважає суверенне право країн-членів підтримувати Україну військово чи ні, і вона високо оцінила нашу позицію щодо гуманітарної допомоги, — написав Фіцо.

Цій заяві передувала пресконференція, на якій Фіцо заявив, що «Україні та росії краще вести переговори протягом наступних десяти років, ніж вбивати одна одну», війна «спричинена нападами українських фашистів на мирне населення російської національності». Його заяви не стали несподіванкою. Фіцо є представником проросійської партії Smer.

До обрання Фіцо премєрміністром Словаччина входила до десятки країн-лідерів за постачанням військової допомоги Україні. За даними заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк, з початку вторгнення Росії Словаччина надала військової допомоги Україні на 10% свого оборонного бюджету.


 

 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *