Скільки поляків проти надання допомоги українським біженцям

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше – 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомога може скасувати, але остаточного рішення ще немає.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Такі результати показало опитування, проведене міжнародною дослідницькою компанією Ipsos на замовлення TOK.FM та OKO.press. Як повідомляє ukrayina.pl , голоси опитаних поляків розділилися так:

безумовно, потрібно продовжувати надавати підтримку українським біженцям – 23%;
швидше продовжувати, ніж ні – 26%;
швидше припинити виплати, ніж залишити – 20%;
точно припинити виплати – 22%;
не визначились чи відмовилися відповісти – 9%.
Ті, хто виступають проти надання допомоги українським переселенцям, вважають, що біженці вже адаптувалися та більше не є економічно незахищеною категорією. Проте загалом експерти називають результати опитування обнадійливими.

Так, заступник голови Gazety Wyborczej Роман Імельський упевнений: поляки усвідомлюють, яка ситуація в Україні, і розуміють, що переселенцям потрібна допомога. Крім того, зараз українці почали масово переїжджати з Польщі до Німеччини у пошуках найкращих умов. А це вже б’є по польському ринку праці, який і так страждає від нестачі працівників.

“Компанії раптово починають втрачати працівників. Ми починаємо розуміти, що Україну треба всіляко підтримувати”, – пояснив Імельський.

Нагадаємо, питання продовження соцдопомоги українським біженцям у Польщі на 2024 рік поки що не вирішено остаточно. Про те, що підтримку можуть не продовжити, раніше заявляв речник польського уряду Петро Мюллер.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *