Скільки поляків проти надання допомоги українським біженцям

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше – 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомога може скасувати, але остаточного рішення ще немає.

Skilki Poljakiv Proti Nadannja Dopomogi Ukrayinskim Bizhencjam 26a0a9e, Business News

Такі результати показало опитування, проведене міжнародною дослідницькою компанією Ipsos на замовлення TOK.FM та OKO.press. Як повідомляє ukrayina.pl , голоси опитаних поляків розділилися так:

безумовно, потрібно продовжувати надавати підтримку українським біженцям – 23%;
швидше продовжувати, ніж ні – 26%;
швидше припинити виплати, ніж залишити – 20%;
точно припинити виплати – 22%;
не визначились чи відмовилися відповісти – 9%.
Ті, хто виступають проти надання допомоги українським переселенцям, вважають, що біженці вже адаптувалися та більше не є економічно незахищеною категорією. Проте загалом експерти називають результати опитування обнадійливими.

Так, заступник голови Gazety Wyborczej Роман Імельський упевнений: поляки усвідомлюють, яка ситуація в Україні, і розуміють, що переселенцям потрібна допомога. Крім того, зараз українці почали масово переїжджати з Польщі до Німеччини у пошуках найкращих умов. А це вже б’є по польському ринку праці, який і так страждає від нестачі працівників.

“Компанії раптово починають втрачати працівників. Ми починаємо розуміти, що Україну треба всіляко підтримувати”, – пояснив Імельський.

Нагадаємо, питання продовження соцдопомоги українським біженцям у Польщі на 2024 рік поки що не вирішено остаточно. Про те, що підтримку можуть не продовжити, раніше заявляв речник польського уряду Петро Мюллер.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *