Швейцарія надасть Україні суттєву допомогу

Швейцарія надасть Україні 1,5 млрд франків (близько 1,75 млрд доларів). Кошти буде виділено в межах пакета допомоги, розрахованого на 2025-2028 роки.

2687_630_360_1696952362-775.jpg (42.99 Kb)

Про це повідомила президентка країни Віола Амгерд під час спільної пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським. “На підтримку України Швейцарія запланувала виділити з 2025-го до 2028 року 1,5 млрд франків”, – сказала Амгерд.

При цьому вона наголосила: центральним питанням відбудови України від повномасштабної війни з Росією є розмінування територій. Насамперед у розрізі:

повернення біженців у країну;
ведення сільськогосподарської діяльності.
Для цього, нагадала Амгерд, Швейцарія вирішила виділити Україні 100 млн франків (близько 117 млн доларів) на розмінування. Кошти буде надано протягом чотирьох років.

“Якщо в такій великій країні-експортері як Україна збиратиметься менше врожаю, це матиме глобальні наслідки [для всього світу]”, – нагадала президентка Швейцарії.

Крім того, Амгерд підтвердила наміри країни організувати мирну конференцію щодо України на найвищому рівні. Вона зазначила, що:

представники обох країн негайно розпочнуть підготовку до мирної конференції;
у Швейцарії вже “призначили людину, яка цим займатиметься”.
“Швейцарія завжди виступатиме на підтримку тривалого миру. І ми раді, що Швейцарія може зробити в це внесок”, – наголосила Амгерд.

Також, наголосила вона, Швейцарія входить до групи країн, які мають намір створити трибунал для покарання Росії за її злочини. “Щодня ми бачимо кадри страждань, які приносить ця війна. Швейцарія солідарна з Україною та українським народом”, – констатувала президентка.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *