Шмигаля підозрюють у скоєнні правопорушення: що скаже суд

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Документ уже направлено до суду. Зазначається, що Шмигаль незаконно розголосив інформацію про викривача корупції. Якщо суд визнає Шмигаля винним, то на посадовця буде накладено штраф з позбавленням права обіймати певні посади на один рік.

9145__shmigal_2_650x410_605x320.jpg (17.89 Kb)

В результаті дій Шмигаля дані про викривача опинилися у голови Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАЇЛ), про дії якого і повідомляв заявник. Про це повідомляє пресслужба НАПК.

Відомство наголошує, що розголошена інформація стала відома Шмигалю у зв’язку з виконанням службових обов’язків. Тобто глава уряду вчинив адміністративне правопорушення, зазначають у НАПК.

“Глава уряду (Денис Шмигаль. – Ред.), попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме співробітника КРАЇЛ, дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет міністрів. При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, вказане і голова КРАЇЛ Іван Рудий, про протиправні дії якого і повідомлялося”, – зазначили у НАЗК.

Це призвело до того, що глава КРАЇЛ хотів застосувати до викривача корупцію дисциплінарне покарання. Однак, як зазначають у НАЗК, викривач не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності або підданий з боку його керівника чи роботодавця іншим негативним заходам впливу.

“Встановивши факт таких дій, НАЗК склало протокол щодо голови КРАЇЛ 5 січня 2024 року. Таким чином, прем’єр-міністр України вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1728 КУпАП, оскільки незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома в зв’язку з виконанням службових обов’язків”, – зазначили в НАЗК.

Відомство окремо наголошує, що Шмигаль був запрошений на 10 січня для ознайомлення з протоколом. Однак прем’єр не прийшов і не повідомив причини неявки. Тому тепер протокол направлено до суду.

“Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним у скоєнні адміністративного правопорушення, то на посадову особу буде накладено штраф із позбавленням права обіймати певні посади на один рік, що буде підставою для внесення відомостей до нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення”, – наголосили в НАЗК.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *