Санкції проти рф: Канада здійснила сильний удар

Канада посилила санкції проти російської алмазної промисловості – у рамках скоординованих дій з іншими країнами по G7 (“Великої сімки”). Що є болючим ударом для РФ – найбільшого у світі виробника необроблених алмазів. Під обмеження потрапили російські діаманти та ювелірні вироби вагою від 1 карата.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Про це повідомили в уряді країни. Там зазначили: таким чином Канада виконує взяті на себе в рамках G7 зобов’язання щодо “обмеження доходів режиму Путіна від експорту непромислових алмазів з Росії”.

“Канада разом з партнерами по “Великій сімці” запроваджує додаткові обмеження на імпорт російських алмазів. … Канада разом з G7 та іншими міжнародними партнерами продовжить вживати заходів щодо недопущення російських алмазів на ринки “Великої сімки”, – йдеться у повідомленні.

Сильний удар по Росії

Водночас, нагадується: Росія є найбільшим у світі виробником необроблених алмазів. Так, у 2022 році вона виробляла цю продукцію на близько 4,7 млрд доларів.

Зі свого боку, наголошується, країни G7 є найбільшими споживачами ювелірної продукції. “Вони представляють 70% світового алмазного ринку”, – зазначили в канадському уряді.

Росія зупиняє експорт бензину

Тим часом, сама Росія офіційно запровадила заборону на експорт бензину з 1 березня. І це вже друге таке ембарго за останні півроку.

Причиною запровадження обмежень став дефіцит автомобільного палива на російському ринку. Нестачу бензину, очевидно, призвела серія атак дронів на нафтопереробні заводи (НПЗ) РФ, а також аварії на таких підприємствах. Така заборона скоротить експортні доходи Кремля.

Ембарго діятиме щонайменш півроку. Воно стосується постачання всіх видів бензину в переважній більшості експортних напрямків.

Попередню ж заборону на експорт автомобільного палива РФ запроваджувала наприкінці вересня 2023 року через стрімке зростання внутрішніх цін на бензин та дизель. На початку осені-2023 у деяких регіонах РФ навіть виник дефіцит пального.

Ці обмеження було знято в середині листопада-2023. Росія не розкриває даних про те, скільки валютної виручки було недоотримано через заборону. Проте слід враховувати, що продукція нафтопереробки одна із важливих експортних галузей для РФ.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *