Саакашвілі виступив у суді та закликав керівництво Грузії передати владу опозиції

Саакашвілі виступив у суді та закликав керівництво Грузії передати владу опозиції

Фото: Скріншот

У середу, 20 вересня, колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі виступив на засіданні суду в справі щодо 7 листопада 2007 року, яке стосується насильницького розгону протестної акції. Саакашвілі через відеозв’язок закликав громадян протистояти правлячій «Грузинській мрії». Він також запропонував керівництву Грузії сісти за стіл переговорів із опозицією та мирно передати їй владу. Про це повідомляє “Ехо Кавказу”.

– Звісно, ​​люди повинні постійно протестувати у різних місцях, звичайно, ми маємо вийти на вулиці. Хто вирішив, що ці вулиці та ці приватні установи належать одній людині та її господарям у Росії? Вони належать грузинському народові. Хочу сказати, що якщо Грузія не отримає статусу кандидата в ЄС і якщо буде негативний висновок (Європейської) комісії, ви всі разом маєте домогтися відставки уряду Грузії, призначення нових виборів, – сказав він.

Саакашвілі також торкнувся низки питань зовнішньої та внутрішньої політики Грузії. Він додав, що, незважаючи на фізичну слабкість, його дух ніхто не зможе зламати, оскільки він є “частиною грузинського народу”. Безпосередньо у розгляді порушеної проти нього кримінальної справи Саакашвілі брати участь відмовився, засідання у Тбіліському міському суді продовжилося без його участі.

Колегія суддів задовольнила клопотання адвокатів експрезидента Грузії про повторне вивчення доказів у справі щодо 7 листопада. Голова колегії Ніно Еліешвілі заявила, що рішення було ухвалено одноголосно. За її словами, Кримінально-процесуальний кодекс суворо визначає це питання. У липні поточного року склад суду було оновлено, до процесу включився суддя Лаша Клдіашвілі, який замінив Лію Оркодашвілі, тому й було ухвалено рішення про повторне вивчення доказів. Сторона звинувачення не погоджується з клопотанням захисту, прокурори заявляють про необґрунтоване затягування розгляду справи.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *