Путін на похвалився “досягненнями” економіки рф

Російський диктатор Володимир Путін на “прямій лінії” 14 грудня похвалився “досягненнями” економіки РФ, зачитуючи показники з таблички. За його словами, Росія нарощує ВВП, а громадянам не потрібно боятися інфляції, що прискорюється, хоча насправді мільйонам російських сімей доводиться скорочувати витрати через значне зростання цін.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Після запитання “Чим можна пишатися в економіці?” Путін дістав зі своєї папки роздруківку таблиці. “Я приніс табличку. Нічого тут такого немає, чого ми, мабуть, не знаємо”, – сказав диктатор, уважно розглядаючи документ, який до того, певно, не читав.

“Найголовніший показник зростання економіки – зростання ВВП, до кінця року очікується 3,5%. Це означає, що ми відіграли падіння минулого року, а там було 2,1%, отже відіграли падіння і зробили серйозний крок уперед. У нас зросла інфляція – очікується 7,5-8%, але ЦБ та уряд вживають заходів”, – зачитав Путін.

Також він заявив, що рівень економіки РФ нібито “достатній для того, щоб не просто впевнено почуватися, а йти вперед”. При цьому він не приховував, що говорить насамперед про розвиток військової економіки, а не про добробут своїх громадян.

“Запас міцності забезпечений багатьма чинниками – висока консолідація російського суспільства, стійкість фінансово-економічної сторони, зростання можливостей нашої силової складової – армії та органів безпеки”, – сказав Путін.

Президент РФ також не заперечував, що зарплати в Росії зростають нерівномірно: “Реальна зарплата зросте в середньому на 7%. Не у всіх, але це в середньому”.

Окремо диктатор зупинився на питанні надприбутків російських банків, які обурюють пересічних росіян. За словами Путіна, це росіян має навпаки тішити. “Банки зароблять більш ніж 3 трлн рублів ($33,5 млрд). Для людей, які зберігають гроші на рахунках російських банків, це приємна новина”, – зазначив Путін.

Нагадаємо, аналітики авторитетного видання The Economist попереджали: насправді економіка Росії може не витримати зростаючих витрат на тлі обмеженої пропозиції та інфляції, що росте. Причина – перебування у стані небезпечного перегріву.

Адже зростання ВВП за підсумками 2023 року насамперед забезпечуватиметься фінансуванням військової машини РФ. І це створює величезні ризики для майбутнього: зростає дефіцит бюджету, коштів на соціальні програми залишається дедалі менше, рубль слабшає, а інфляція б’є по пересічних громадянах. При цьому цивільній промисловості вже не вистачає робочих рук.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *