POLITICO назвало Зеленського найвпливовішою людиною Європи

POLITICO назвало Зеленського найвпливовішою людиною Європи, а Путіна – невдахою року

Фото: twitter.com/politicoeurope

Видання POLITICO назвало президента України Володимира Зеленського найвпливовішою людиною Європи у 2022 році.

– Тільки погляньте, як європейські лідери, які зазнали поразки в опитуваннях, біжать до Києва, щоб сфотографуватися з урочистим 44-річним чоловіком у його оливково-зеленій футболці. Стоячи поруч із ним, політики прагнуть бути поміченими, – йдеться у матеріалі.

За оцінкою видання, Європа довіряє Володимиру Зеленському, захоплюється і слідує за ним – на відміну від попередніх президентів України.

У POLITICO відзначили використання Зеленським таких інструментів, як виступи на премії «Греммі» чи Каннському кінофестивалі. Це перенесло війну в Україні на Захід, переконавши лідерів та громадськість у тому, що ця битва – і їхня боротьба.

У зверненні, записаному для POLITICO, президент України зазначив, що представляє не лише себе, а й увесь народ України.

– Я вірю, що українці будуть найвпливовішими і наступного року, але вже у мирний час, – сказав Зеленський.

Загалом у рейтингу POLITICO 28 осіб, він поділений на три категорії – діячі, мрійники та руйнівники. У списку 18 чоловіків та 10 жінок. Половину місць займають політики, решта – це дипломати, економісти, педагоги та кліматологи. Президента РФ Володимира Путіна видання оголосило «невдахою року».

– Путін давно прагне повернути Росії статус великої держави, яку вона мала в радянський період. Натомість його вторгнення понизило його країну до третього рівня, нездатної перемогти противника, якого вона недооцінювала і зневажала, – йдеться у статті.

Видання наголосило на впертості Путіна, що означає, що війна, швидше за все, затягнеться. Для Європи це, як і раніше, означатиме нестримну інфляцію, захмарні ціни на енергоносії, нестачу добрив та нестачу газу, які чинитимуть тиск на економіку та політичну систему.

– Нездатність Путіна здійснити свою мрію не означає, що він більше не буде кошмаром для своїх сусідів, – зробили висновок у POLITICO.

Минулого року рейтинг POLITICO очолив Маріо Драгі. На той час він був прем’єр-міністром Італії.

У грудні президента України Володимира Зеленського вже назвали людиною 2022 року американський журнал TIME та британська газета Financial Times.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *