PEP будуть зобов’язані декларувати купівлю валюти

Комітет Ради з питань антикорупційної політики рекомендував ухвалити законопроект № 9457. Документ передбачає, що чиновники та ті, хто виконує функції держави, місцевого самоврядування (т. зв. PEP, політично значущі особи) будуть зобов’язані декларувати купівлю валюти.

Pep Budut Zobovjazani Deklaruvati Kupivlju Valjuti F648ae0, Business News

Про це йдеться у законопроекті, опублікованому на сайті Ради. Так, документ, який розробили за участю НАБУ і який вніс до парламенту Кабмін, передбачає, що декларувати доведеться купівлю, продаж чи обмін будь-якої валюти.

Водночас повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не подається за результатами здійснення операцій з купівлі, продажу чи обміну іноземної валюти. Тобто, якщо в результаті обміну валют вдасться заробити на різниці в курсах, декларувати це не потрібно.

У записці пояснення до документа йдеться, що заробіток на обміні валют можуть використовувати для того, щоб легалізувати незаконні операції. “Згідно з положеннями проекту Закону, зазначені ризики пропонується усунути шляхом виключення із примітки до статті 46 Закону положення про відсутність обов’язку відображення у декларації угод щодо обміну валюти”, – йдеться у документі.

Зазначимо, що в Україні діє довічний статус PEP. Тобто чиновники, депутати та ін. до кінця життя стикатимуться з уважнішим фінансовим моніторингом з боку банків. Це була вимога НБУ.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *