ООН опублікувала екологічну експрес-оцінку підриву ГЕС

Програма ООН з довкілля (ЮНЕП) опублікувала екологічну експрес-оцінку підриву російськими військовими дамби Каховської гідроелектростанції в червні цього року. Про це під час брифінгу повідомив речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.

Oon Opublikuvala Ekologichnu Ekspres Ocinku Pidrivu Ges A63d09b, Business News

“У повідомленні зазначається, що прорив Каховської дамби в червні цього року є екологічною катастрофою далекосяжного масштабу, яка виходить за межі України, масштаби яких можуть бути незрозумілими через роки чи навіть десятиліття”, – зазначив він.

Відповідно до оцінки ЮНЕП, хоча повінь нижче за течією спричинила значні екологічні втрати та шкоду, ситуація вище за течією від дамби є ще більш важливою.

“У повідомленні наголошується, що події призвели до викидів хімічних забруднюючих речовин, у тому числі машинного масла та рідких добрив, оскільки значна кількість місць зберігання хімікатів розташована в зоні затоплення. Це може негативно вплинути на фауну та флору, а також на мешканців постраждалої території”, – додав Дюжаррік.

Екологічну експрес-оцінку прориву Каховської дамби провели на прохання українського уряду експерти з 13 установ у Києві та за кордоном. Для цього використовували офіційні дані, супутникові зображення та дистанційне зондування.

Теракт на Каховській ГЕС
Як повідомляв УНІАН, у ніч на 6 червня російські війська підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції та фактично знищили і Каховську ГЕС, і Каховське водосховище. Після теракту стався неконтрольований скид води нижче за течією, що спричинила затоплення значних територій у Херсонській та Миколаївській областях.

В “Укргідроенерго” одразу після теракту заявили, що підірвана окупантами Каховська гідроелектростанція не підлягає відновленню.

У липні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна спробує відбудувати Каховську ГЕС. За його словами, проект розрахований на два роки: на першому етапі буде складено проектну документацію і проведена інша підготовча робота, а от другий, що передбачає власне будівництво, розпочнеться після звільнення Херсонської області.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *