ОАЕ погодилися обмежити прямий реекспорт до рф

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) погодилися обмежити прямий реекспорт до Росії. Йдеться про товари, які РФ використовує у війні проти України. Більше того, аналогічні заходи може вжити і Туреччина. Це допоможе послабити потоки військових товарів у країну-агресора, хоча реекспорт через треті сторони все одно залишиться.

Oae Pogodilisja Obmezhiti Prjamij Reeksport Do Rf 2a6edef, Business News

Про плани ОАЕ стало відомо з інформаційного звіту Європейської комісії підготовленого нею для послів ЄС. Документ не є загальнодоступним, про його зміст повідомили джерела Bloomberg. За словами джерел, Туреччина також розглядає аналогічний захід.

“Офіційний представник ОАЕ повідомив у заяві, відправленій електронною поштою, що країна обмежує експорт та реекспорт виявлених продуктів подвійного призначення до зон конфліктів і має правову систему експортного контролю, за допомогою якої вона постійно відстежує експорт продукції подвійного призначення. Чиновник додав, що ОАЕ залишаються у тісному діалозі з міжнародними партнерами про війну в Україні та її наслідки для світової економіки”, – повідомляє агентство.

На плани ОАЕ могла вплинути активізація зусилля Євросоюзу у боротьбі з обходом торгових санкцій. Адже у знайдених в Україні зразках зброї, яку використовувала Росія, неодноразово виявляли західні компоненти. Вони потрапляли до РФ саме за допомогою реекспорту через “дружні” та нейтральні країни.

“Союзники України здійснюють поїздки до багатьох з цих країн, намагаючись переконати їх обмежити торговельні потоки. Країнам ЄС повідомили, що останні дані показують, що прямий експорт до Росії з багатьох з цих країн зараз почав падати, але він залишається вищим за довоєнний рівень”, – йдеться у матеріалі.

ОАЕ та Туреччина є одним із ключових каналів таких поставок. Однак останнім часом, за даними агентства, зростає частка Китаю. За словами джерел, на них може припадати вже понад 80% товарів подвійного призначення, які надходять до Росії. Деякі країни, зокрема Казахстан і Киргизстан, вже застосовують експортний контроль щодо найбільш чутливих товарів, але ці гарантії часто важко перевірити, сказали джерела.

Втім, одна з цілей торгових санкцій та дипломатичних контактів ЄС полягає в тому, щоб зробити імпорт до Росії якомога дорожчим. У цьому й допомагають заходи щодо закриття прямого реекспорту.

Нагадаємо, ОАЕ не приєднувалися до санкцій проти Росії, проте запевняли, що дотримуватимуться обмежень, введених іншими країнами. У Кремлі Емірати характеризують як “нейтральну юрисдикцію, але із дружніми ознаками”.

Це й не дивно, з огляду на те, наскільки тісними стали фінансові зв’язки ОАЕ та РФ після початку повномасштабної війни в Україні. Зокрема, Емірати перетворилися на ключовий центр торгівлі російським золотом. Багато російських компаній відкривають філії в цій країні, а економічні проблеми РФ принесли в ОАЕ потік готівки та викликали бум на місцевому ринку нерухомості.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *