Нова команда президента Дональда Трампа: Крижана діва, молода мати та олігархи

Нова команда нового президента Трампа: «крижана діва», молода мати та олігархи

Фото: ФБ Дональд Трамп

Дональд Трамп завершив формування своєї команди. Більшість кандидатів на важливі посади – віддані особисто Трампу консерватори, які повністю поділяють його погляди на внутрішню та зовнішню політику.

Віцепрезидент та держсекретар – колишні критики Трампа

Віцепрезидент США Джей Ді Венс – до цього сенатор від штату Огайо – має невеликий політичний досвід. Цікаво, що ще кілька років тому Венс активно критикував політику Трампа і не шкодував гострих слів для опису свого ставлення до нього. Він називав Дональда Трампа “непридатним для найвищої посади” у США, порівнював його з Гітлером, говорив, що Трамп є “опіоїдом для мас”. А себе Джей Ді Венс вважав “хлопцем, який ніколи не буде за Трампа”.

А потім різко «перевзувся» і вже у другу передвиборчу кампанію Трампа почав говорити, що вищезазначені слова та його ставлення до 45-го президента США були помилковими.

Венс активно виступає проти абортів, одностатевих шлюбів, контролю за зброєю, нелегальних мігрантів. Неодноразово критично висловлювався щодо бездітних сімей, пропонував збільшити податки для бездітних. Називав політику Демократичної партії “антидитячої”, а представниць політсили – сat lady (принизливий термін щодо жінок без дітей).

Джей Ді Венс у своїх поглядах навіть радикальніший, ніж сам Трамп. Фото: ФБ Джей Ді Венс

Що стосується ставлення до України: виступав проти допомоги нам, а також прихильник одного з найважчих для Києва варіантів мирного плану, який передбачає заморожування війни і відмову від зайнятих Росією територій та вступ до НАТО.

Держдепом США керуватиме сенатор від Флориди Марко Рубіо. Раніше він також критикував Трампа, називаючи його «шахраєм» і «найвульгарнішою людиною, яка будь-коли претендувала на пост президента». Але політична кон’юнктура повністю змінилася і Рубіо. Тепер він один із найвідданіших прихильників Трампа. Що видно з його позиції щодо України, яка повністю дублює наміри Трампа. Рубіо також пропонує закінчити війну в Україні шляхом переговорів, додаючи, що Київ не може розраховувати на повернення всіх територій.

Новий держсекретар Марко Рубіо раніше називав Трампа шахраєм. Фото: ФБ Марко Рубіо

Незвичайна господиня Білого дому

Головою апарату Білого дому вперше стане жінка Сьюзі Вайлс, яка опікувалась передвиборчими кампаніями Трампа 2016 та 2020 року.

Сьюзі Уайлс може навіть обложити норовливого президента. Фото: wikipedia.org

Сам Трамп охрестив Вайлс «крижаною дівою» за її стриманість та непублічність. Але американські політологи відзначають, що вона має незаперечну і дуже цінну якість – вміння стримувати амбіції Трампа.

Глава адміністрації зазвичай має значний вплив. Ця людина керує персоналом Білого дому, організує розклад та графік президента та підтримує контакти з іншими урядовими департаментами і законодавцям, – словом, керує всім господарством.

Заступником керівника Апарату Білого дому з політичних питань стане Стівен Міллер. Він уже працював у команді Трампа і з 2017 по січень 2021 року був старшим радником 45-го президента США. Тепер Міллер очолить напрямок реалізації імміграційної програми.

У цьому Міллеру допомагатиме спецуповноважений з питань безпеки кордонів США та втілення міграційної політики Томас Хомен. Це справжній «яструб», який дуже жорстко виявив себе, коли працював виконувачем обов’язків директора Імміграційної та митної служби США. Тоді його методи видалися надто різкими навіть для адміністрації Трампа. Зараз дуже схоже, що він отримає карт-бланш на вирішення міграційної кризи.

Спікером стане молода мама

Спікером, тобто речником Білого дому Дональд Трамп обрав 27-річну Керолайн Лівітт, яка в липні 2024 року народила первістка.

“Керолайн розумна, жорстка та довела, що є дуже ефективним комунікатором. Я впевнений, що вона допоможе донести наше послання – що ми зробимо Америку знову великою – американському народу”, – наголосив Трамп.

Лівітт – переконана прихильниця Трампа, яка завжди готова виступити перед камерою. Вона швидко реагує і агресивно захищає його в телевізійних інтерв’ю.

Прессекретар Білого дому зазвичай є публічною особою адміністрації та традиційно проводить щоденні брифінги для прескорпусу. Трамп порушив ці норми на першому президентському терміні, коли вважав за краще самому бути власним головним спікером. У період його президентства в 2017-2021 роках змінилися чотири прессекретарі, але політик часто волів взаємодіяти з громадськістю безпосередньо – на мітингах, у соціальних мережах і на своїх брифінгах.

Керолайн Лівітт народила у липні 2024 року і майже одразу повернулася до роботи. Фото: ФБ Керолайн Лівітт

Радник із нацбезпеки – справжній полковник

Радником президента США з питань нацбезпеки стане Майк Волтц, ветеран війни в Афганістані, колишній “зелений берет” (американський аналог СЗГ) та полковник Національної гвардії у відставці, служив в армії США понад 20 років. Був нагороджений чотирма бронзовими зірками, зокрема двома за доблесть. Свої військові будні він описав у книзі про «зелені берети».

Майк Волтц – давній прихильник Трампа. Серед іншого він поділяє позиції обраного президента з питань міграції і щодо підтримки України. 2022 року Волтц, будучи конгресменом, гаряче підтримував виділення допомоги Україні і навіть приїжджав до Києва.

Але згодом почав вагатися разом із «курсом партії» і вже навесні 2024 року був серед тих, хто блокував виділення Україні пакета американської допомоги на 60 мільярдів доларів.

«Я думаю, це абсолютно на користь Америки зупинити Путіна. Однак ера бездонних чеків для допомоги (Україні. – Ред.), що надходять від Конгресу, добігла кінця», – говорив він тоді.

Нацрадник з безпеки раніше підтримував Україну, зараз засумнівався. Фото: ФБ Майкл Уолтс

У Білому домі офіційно прописалися олігархи

Для багатих свої привілеї: під мільярдера Ілона Маска та скандаліста і багача Вівека Рамасвамі спеціально створили Департамент з питань урядової ефективності. Завдання цього органу – аудит всього федерального уряду та боротьба з бюрократією.

Маск, який очолить департамент – один із найбагатших людей у ​​світі, голова компаній Tesla та SpaceX, власник соцмережі X – став головною зіркою передвиборчої кампанії Трампа. Маск почав активно підтримувати Трампа у 2022 році, хоча раніше критикував його. Зараз очікується, що повноваження Маска суттєво виходитимуть за межі його департаменту. Це видно вже зараз, коли олігарх прописався у маєтку Трампа, фотографується на сімейних знімках та бере участь у важливих телефонних дзвінках шефа до світових лідерів.

Ілон Маск супроводжує Трампа у більшості його публічних заходів. Фото: ФБ Дональд Трамп

Щодо Вівека Рамасвамі, то він такий самий популіст, як і Дональд Трамп і завжди був вороже налаштований проти України та допомоги їй. У передвиборчих дискусіях називав Володимира Зеленського “нацистом”.

Цікаво, що після потрапляння до влади Маск і Рамасвамі повністю відповідатимуть визначенню «олігарх». Це представники великого капіталу, які мають вплив на політикум, владу, засоби масової інформації та є власниками багатьох компаній, а іноді навіть займають монополію на ринку у певних секторах.

Вівек Рамасвамі працюватиме у зв’язці з Маском. Фото: ФБ Вівек Рамасвані

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *