Нацбанк випустив пам’ятну монету на честь волонтерів “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам”

Нацбанк присвятив волонтерам пам’ятну монету “Країна супергероїв”

Фото: bank.gov.ua

Нацбанк приурочив до Міжнародного дня волонтера випуск пам’ятної монети “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам”. Про це повідомила пресслужба НБУ.

– Монета створена на честь українських волонтерів, які активно роблять свій внесок у підтримку армії. Вони збирають пожертвування, закуповують та доставляють техніку, спорядження, продукти й ліки захисникам України. Волонтери також шукають і знаходять рішення для задоволення нагальних потреб захисників країни, — йдеться у повідомленні.

Дизайн монети розробив молодий художник і студент Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Олександр Резніков. Скульптором проєкту став Володимир Атаманчук. На лицьовому боці монети зображено стилізоване зображення рук, що плетуть маскувальну сітку, яка є одним із найпоширеніших видів волонтерства у період війни. На зворотному боці представлена ​​стилізована карта України у формі сітки, що символізує єдність країни в підтримці фронту.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена ​​із нейзильберу, загальний тираж становить до 50 тисяч штук. З 6 грудня цю пам’ятну монету можна придбати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Пізніше монети будуть поступово доступні для покупки через банки-дистриб’ютори.

29 листопада Нацбанк випустив монету номіналом 5 гривень, присвячену українській мові. На ній зображені літери “Ґ”, “Ї”, “Е”, “І”, що виділяють українську мову серед інших культур, які використовують кирилицю.

Національний банк України/Facebook

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *