На які виплати мають право військові в Україні

Військовослужбовці в Україні мають право на фінансову підтримку від держави.

8479_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Кожна людина, яка служить у Збройних Силах України і дістала поранення на полі бою, може розраховувати на компенсацію. Тим більше, якщо внаслідок травми настала інвалідність. Дізнайтеся, які виплати військовим і за що передбачені.

Які бувають виплати військовим по інвалідності та за поранення
Як отримати виплату за поранення в Україні
Як нараховується регулярна військова пенсія по інвалідності
Які бувають виплати військовим по інвалідності та за поранення
Згідно з постановами КМУ, військовослужбовець, який отримав поранення на службі, може розраховувати на грошову допомогу від держави в трьох різних формах. Перший варіант – це грошове забезпечення військового, другий – одноразова допомога і третій – додаткові виплати. Якщо з першим варіантом усе зрозуміло (людині продовжують нараховувати гроші, поки вона проходить реабілітацію), то інші дві форми допомог потрібно розібрати докладніше.

Бойові виплати за поранення

Додаткова фінансова допомога, так звані “бойові” виплати – це 100 000 гривень, які може отримати військовослужбовець. Призначають їх за той період, коли людина проходить реабілітацію після поранення, кваліфікованого як тяжке за рішенням ВЛК.

Також 100 000 гривень можуть бути виплачені полоненим, зниклим безвісти і померлим внаслідок поранення військовим.

Одноразова виплата за поранення

Цей вид фінансової допомоги призначається як допомога по інвалідності, якщо військовослужбовець став особою з обмеженими можливостями внаслідок поранення. Також інвалідність могла з’явитися через будь-яке захворювання або нещасний випадок, що з’явилися в період несення служби.

Виплати військовим, а точніше їхні розміри, залежать від ступеня тяжкості поранення і наслідків, які воно спричинило. Якщо людина стала інвалідом, суми компенсацій будуть такими:

інвалідність 3 групи – прожитковий мінімум, помножений на 250;
інвалідність 2 групи – прожитковий мінімум, помножений на 300;
інвалідність 1 групи – прожитковий мінімум, помножений на 400.
Станом на 1 грудня 2024 року сума прожиткового мінімуму для осіб, які мають можливість працювати, становить 3028 гривень. Це означає, щовійськовослужбовець з інвалідністю 3 групи може отримати 757 000 гривень, 3 групи – 908 400 гривень, 1 групи – 1 211 200 гривень відповідно.

Виплати військовим, які через поранення частково втратили здатність працювати, але не отримали інвалідність, мають можливість оформити виплату в розмірі 70 прожиткових мінімумів, зараз це 211 960 гривень.

Як отримати виплату за поранення в Україні
Для того щоб оформити фінансову підтримку від держави, військовослужбовець повинен звернутися до начальника ВЛК і підготувати:

заяву на проходження комісії;
оригінал паспорта та копію;
копію документа, який доводить отримання поранення в бою;
довідку МСЕК про стан здоров’я, факт наявності поранення і відсоток працездатності;
довідку МСЕК про статус інвалідності;
військовий квиток, копію, довідку про проходження служби (копія квитка має бути завірена);
медичні документи та довідки, за якими можна зрозуміти стан здоров’я до початку служби, його зміни під час служби та після звільнення;
оригінали та копії свідоцтв і довідок про хворобу, видані ВВК;
оригінал і копію посвідчення УБД;
документ, у якому описано обставини отримання травми.
До всіх перерахованих вище паперів необхідно додати заяву на виплату грошових коштів, написану від руки.

Як нараховується регулярна військова пенсія по інвалідності
Пенсія для військовослужбовців у такому разі може бути оформлена, якщо людина стала інвалідом під час несення служби, протягом трьох місяців після звільнення (від зовнішніх обставин або внаслідок пораненнязахворюванняконтузії, отриманої в період виконання службових обов’язків).

Розмір пенсії по інвалідності в такому разі залежить від причини та групи інвалідності. Для того щоб з’ясувати розмір грошової допомоги, необхідно звернути увагу на суму забезпечення військового.

Військовослужбовці, які отримали інвалідність 1 групи, отримуватимуть 100% від цього числа, 2 групи – 80%, 3 групи – 60%. Це правило поширюється на всіх, хто став особою з обмеженими можливостями під час виконання бойових завдань у рамках захисту Батьківщини.

Якщо інвалідність стала результатом нещасного випадку або хвороби, що виникли в період служби в ЗСУ без участі в бойових діях, то виплати військовим призначаються інакше. Так інваліди 1 групи отримають 70% від грошового забезпечення, 2 групи – 60%, 3 групи – 40%.

Проте мінімальний розмір пенсії для військовослужбовців з інвалідністю до кінця 2024 року не може бути меншим за 15 347 гривень для 1 групи, 12 396 гривень для 2 групи і 8 500 гривень для 3 групи відповідно.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *