Музей Пушкіна в Одесі реорганізують, а пам’ятник поряд – демонтують

Музей Пушкіна в Одесі реорганізують, а пам’ятник поряд демонтують

Фото: Суспільне Одеса

Музей Пушкіна в Одесі буде реорганізований, міська рада також розгляне можливість демонтажу пам’ятника російському поетові біля музею. Про це 19 грудня повідомила депутатка Одеської обласної ради Юлія Чухало.

– Після мого (депутатського, – Авт.) звернення, 4 грудня обладміністрація звернулася листом до міської ради  щодо демонтажу пам’ятника Пушкіну біля музею, а вчора історико-топонімічна комісія міської ради рекомендувала його демонтувати, – написала вона у своєму фейсбуці.

Згідно з відповіддю голови Одеської ОВА Олега Кіпера, у музеї Пушкіна в Одесі працює сім людей. 2022 року на нього витратили близько 900 тисяч гривень з бюджету, а 2023 року трохи більше мільйона.

За даними одеського видання “Думська”, у разі демонтажу співробітники музею готові розташувати пам’ятник Пушкіну на подвір’ї музею.

У листопаді 2022 року пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну біля музею в Одесі розмалювали написами “Геть”. Скульптуру встановили у 1999 році до 200-річчя з народження Пушкіна. Зображений він 24-річним – у віці, в якому відвідував Одесу.

Літературно-меморіальний музей Пушкіна відкрили у 1959 році у будинку, який був один з перших готелів Одеси – «Hotel du Nord». 3 липня 1823 року Пушкін зупинився в ньому та прожив тут місяць.

У листопаді 2023 року історико-топонімічна комісія Одеси постановила залишити пам’ятник Олександру Пушкіну 1888 року перед мерією на Приморському бульварі через розташування на території об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

Фото: facebook.com/chuhalojulia

Фото: facebook.com/chuhalojulia

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *