МВФ запустив Фонд розбудови спроможностей для України

МВФ оголосив про запуск Фонду розбудови спроможностей для України.

Mvf Zapustiv Fond Rozbudovi Spromozhnostej Dlja Ukrayini Ec88de0, Business News

Міжнародний валютний фонд (МВФ) створив Фонд розбудови спроможностей для України.

Про це повідомив голова Національного банку Андрій Пишний у Фейсбуці, зазначивши, що фонд вже отримав від донорів $14 млн. “МВФ оголосив про запуск Фонду розбудови спроможностей для України. Він охопить потреби реалізації плану з розвитку потенціалу нашої країни, успішного здійснення реформ”, – йдеться в повідомленні.

“У параграфі 8 двох останніх Меморандумів України з МВФ є така цитата: “На першій фазі наш основний фокус буде на збереженні макроекономічної, зовнішньої та фінансової стабільності для того, щоб зміцнити спроможність України на її шляху до перемоги”. У цій спільній вправі важливими є кілька напрямів – міжнародна фінансова допомога, реформування української економіки, зміцнення інституційної спроможності органів влади”, – наголосив Пишний.

Він такж зазначив, що реформи в Україні та зміцнення спроможності мають відбуватися постійно, без зупинки, із залученням найкращого світового досвіду.

“МВФ вкотре підтвердив своє лідерство у процесі мобілізації фінансової допомоги для України. Наразі донори вже виділили 14 млн дол. Ціль – зібрати 65 млн дол. Я вдячний Фонду в особі Гіти Гопінат, яка відзначила наші успіхи, я вдячний урядам країн-партнерів за таку непохитну позицію, за слова “підтримуватимемо стільки, скільки знадобиться”, – додав Пишний.

Війна в Україні та МВФ
У равні 2023 року Місія МВФ розпочала перший перегляд програми з Україною. Повідомлялося, що головною метою місії буде оцінка прогресу у виконанні політичних зобов’язань та умов програми з боку української влади.

10 жовтня 2023 року МВФ покращив прогноз зростання економіки України. Новий прогноз передбачає зростання економіки України на 2% цьогоріч та на 3,2% наступного року.

В уряді розповіли, скільки планують отримати від МВФ у 2024 році. Всього на покриття дефіциту держбюджету Україні у наступному році треба 42 млрд доларів.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *