Мінсоцполітики не планує продовжувати виплати всім ВПО

Міністерство соціальної політики не планує продовжувати виплати для проживання всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які отримують допомогу зараз. Вже з 1 лютого 2024 року допомогу отримуватиме лише окрема категорія українців. Йдеться про тих українців, які не можуть віддати дітей до садків та шкіл і через це не мають можливості працювати.

8621_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це йдеться у повідомленні Мінсоцу. Раніше кожен дорослий отримував допомогу в розмірі 2 тис. грн, а діти та українці з інвалідністю – 3 тис. грн на місяць. Таку допомогу розраховано до 1 лютого 2024 року. У новій постанові допомогу буде продовжено для сімей, у яких є діти, особи з інвалідністю та які проживають у зоні активних чи можливих бойових дій, не мають змоги віддавати дітей до садків.

“Школи в таких регіонах здебільшого працюють лише в онлайн-форматі, що суттєво обмежує можливість працездатних членів сімей. Тому проєкт постанови пропонує продовжити виплати для внутрішньо переміщених осіб пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлаштовуватися через об’єктивні обставини, одночасно поєднуючи це з наданням важливих соціальних послуг (передусім послуг з догляду за дітьми, таких як “муніципальна няня”), а також стимулюючи працездатних членів таких сімей шукати роботу”, – йдеться у повідомленні.

Також цим актом пропонується суттєво переглянути можливості призначення допомогти незаможним, щоб ті сім’ї, які опинилися у ризику бідності, могли активніше ним користуватися. Цей підхід був напрацьований Мінсоцполітики спільно з Мінреінтеграцією та Мінфіном, і з метою підвищення підтримки найбільш уразливих категорій громадян.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *