Марченко пояснив труднощі з отриманням допомоги від країн-партнерів

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що нашій державі стає важче отримувати фінансову допомогу від країн-партнерів. Причина цього полягає в тому, що офіційні особи ключових країн-донорів дедалі більше зосереджуються на майбутніх виборах.

Marchenko Pojasniv Trudnoshhi Z Otrimannjam Dopomogi Vid Krayin Partneriv A0fbdd0, Business News

Крім того, зростає геополітична напруга. Про це Марченко сказав 14 жовтня у кулуарах засідань Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Марракеші (Марокко), повідомляє Reuters .

За словами міністра, “геополітичні зміни та внутрішній політичний контекст у різних країнах” зменшують бажання урядів цих держав надавати підтримку Україні. Зокрема, він згадав вибори, які мають відбутися у США та країнах ЄС наступного року.

“Я бачу велику втому, я бачу багато слабкості серед наших партнерів, вони хотіли б забути про війну, але війна все ще триває, повномасштабна”, – наголосив глава Мінфіну.

Через це Україні зараз доводиться докладати вдвічі більше зусиль, щоб переконати партнерів надати нам підтримку, каже міністр, порівнюючи сьогоднішній день із останньою зустріччю у квітні. Так, цього тижня на переговори щодо фінансової допомоги вплинув конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС – війна спалахнула в той момент, коли делегати прямували до Марракешу.

“У нас вже є деякі зобов’язання, наприклад 5,4 млрд доларів за програмою МВФ, ми очікуємо на зобов’язання від Японії та Великобританії, і, звичайно, ми розраховуємо на наших ключових партнерів і союзників – США та Євросоюз”, – додав Марченко.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *