Магазини побуттехніки обкрадали держбюджет за новою схемою

Новою схемою ухилення від податків із використанням аудіокниг у чеку зайнялося Бюро економічної безпеки (БЕБ) України. Одну з мереж магазинів побутової техніки вже викрили в ухиленні від сплати понад 57 млн грн до держбюджету.

8621_670027.jpg (39.3 Kb)

У повідомленні БЕБ назву мережі не вказано. Однак раніше покупці повідомляли про використання “книжкової схеми” у “Фокстроті” та Comfy.

“Посадовці компанії понад півроку штучно занижували ПДВ при продажі споживачам побутової техніки та електроніки… У результаті підприємство недоплатило понад 57 млн грн податків”, – повідомили у БЕБ.

Як працює схема?

У БЕБ підтвердили дані клієнтів торгових мереж про те, що в фіскальних чеках касири:

штучно зменшували вартість товару, що підлягає оподаткуванню, – саме того, який і придбавав покупець;
одночасно з цим додавали до чеку електронні книги, оскільки вони, згідно з Податковим кодексом, не підлягають оподаткуванню.

У результаті загальна сума в чеку виявлялася тією ж, що на ціннику до побутової техніки. Ось тільки податків з неї сплачувалося менше, ніж треба.

Спочатку схему помітили самі покупці. “Купували у “Фокстроту” пилосос, а виявилося, що ще й електронні книги. На вітрині пилосос коштує одну суму, а в чеку – на 2 тисячі менше. На ці 2 тисячі у чеку – електронні книги. Навіщо? Бо на поширення книг є ПДВ-пільга, цей податок не сплачується”, – розповіла у Facebook одна з клієнток.

“Купували дещо в магазині Comfy. Заплатили за товар стільки, скільки вказано на ціннику. Але є один нюанс – у чеку ціна на товар була меншою, але там була ще одна позиція – електронні книги… Формально ніхто нікого не обдурив. Заплатили стільки ж грошей, як і було на ціннику. Обдурили лише бюджет”, – розповів схожу історію користувач X (ексTwitter).

Один із ініціаторів законопроєкту про податкові пільги для аудіокниг Ярослав Железняк (“Голос”) пояснював: ініціатива була спрямована на те, щоб в Україні активніше з’являлися аудіокниги українською мовою. А тому подібне використання податкової пільги є неприпустимим. “Ще там податкова зробить так, щоб усі заплатили податки, які хотіли вкрасти через мій закон”, – анонсував нардеп.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *