Корупційні схеми в енергетиці: НАБУ проводить розслідування

Національне антикорупційне бюро розслідує 86 кримінальних проваджень, які стосуються корупційних схем в енергетиці. Обвинувальні акти щодо 52 справ вже направлені до суду.

Korupcijni Shemi V Energetici Nabu Provodit Rozsliduvannja 5f1ca2c, Business News

Про це повідомив голова НАБУ Семен Кривонос.

За його словами, кримінальні провадження стосуються видобувної, вугільної сфер, нафти й газу, Укрнафти та Укренерго.

«Найближчим часом можна очікувати значні результати. … Ми обмежені „правками Лозового“, які вимагаємо скасувати у парламенті, тому що справи відомого олігарха майже знаходяться під величезною загрозою, оскільки використовують очевидні механізми в кримінальному процесі, які покликані не забезпечувати дотримання рівних прав громадян, а звільнити від відповідальності тих людей, які заслуговують на справедливе покарання», — сказав Кривонос.

На запитання, чи готове НАБУ до реформування, Кривонос відзначив, що вже є чітке розуміння, як саме НАБУ набиратиме нових детективів.

«На рахунок того, чи готові ми до таких реформ — завжди готові, чітко розуміємо, як будемо набирати нових детективів і їх навчати. У нас укладено низку меморандумів із Федеральним бюро розслідувань, Центральним антикорупційним бюро Польщі щодо майбутнього навчання детективів особливо складних фінансових злочинів, які стосуються зокрема і складних фінансових схем, де залучено багато учасників, а також багато іноземних юрисдикцій. Ми чітко розуміємо, що збільшення штату НАБУ — це вимога часу, оскільки ми працюємо на максимальній межі своїх потужностей», — наголосив Кривонос.

Він додав в контексті анонсованої на конференції у Лондоні допомоги Україні щонайменше на 50 млрд євро НАБУ може суттєво покращити результати роботи, зокрема — бути спроможними ефективно відстежувати будь-які корупційні ризики, які будуть підслідні НАБУ і САП.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *