Керівництво Львівського цирку звинуватили у “схемі” з квитками

Керівництво Львівського державного цирку звинуватили у “схемі” з продажем квитків через “прокладки”. Директор нібито використав фірми-“прокладки” для реалізації квитків. Крім того, порушення виявив і аудит у цирку. Співробітники цирку звернулися зі скаргами до міністерства, а також до профільного комітету Ради.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це заявили на сторінці “Львівський державний цирк” у Facebook. За словами працівників, директор цирку Роман Здреник змінив програмний комплекс разом із своїми спільниками. Квитки продавали через сторонні організації.

Це дозволило занижувати кількість реалізованих квитків на вистави. Це створило штучний дефіцит квитків і призвело до підвищення їх попиту і ціни і відкрило можливість для тіньового продажу квитків, з тих же фірм-“прокладок”. Отримані кошти від продажу тіньових квитків регулярно передавалися директору Здренику Р. І. після проведення вистав. Суми готівки становили приблизно 300-400 тисяч гривень щотижня”, – йдеться у повідомленні.

Під час аудиту Львівського державного цирку виявлено порушення щодо укладення договорів та витрати коштів. Зокрема, директор нібито здійснював виплати артистам, а потім отримував від них “відкати” в готівковій формі. Як результат, витрати на оплату послуг артистів були завищені на мільйони гривень.

Аудиторські розрахунки показали, що артистам та їхнім помічникам фактично виплачувалася винагорода, що в два-три рази перевищувала вартість, встановлену державними нормативами. За такими договорами загальна сума оплати була на 2,9 мільйона гривень більше, ніж при застосуванні встановлених правил.

Також виявлено порушення у закупівлях послуг електро- та теплопостачання на суму понад 3 мільйони гривень. Загалом з порушенням законодавства витрачено понад 10 млн гривень, у т. ч. бюджетних коштів.

Прокуратурою Львова розпочато кримінальне провадження за фактом виявлених зловживань. “Як стало відомо, після публічної критики президента України 20.07.2023 Олександр Ткаченко подав заяву про відставку з посади міністра культури та інформаційної політики. Вважаємо, що новий міністр має приділити достатньо уваги для припинення корупції та розкрадань у Львівському цирку”, – йдеться у заяві.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *