Які зміни почали діяти з 1 грудня для ВПО

В Україні в грудні розмір допомоги переселенцям на проживання визначено у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн, для інших осіб – 2 тис. грн. При цьому громадянам для продовження виплат нічого не потрібно робити – все продовжується автоматично.

9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Яка допомога виплачується та які зміни почали діяти з 1 грудня.

Громадяни, які в грудні хочуть звертатися щодо оформлення допомоги вперше, мають це робити від всієї своєї родини, а не кожен член сім’ї окремо. Питання щодо виплат можна задати, звернувшись до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію: 15-48 або на гарячу лінію уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39.

Які зміни у виплатах ВПО

Переселенці, які певний час проживали за кордоном, можуть звернутися за оформленням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Це стосується тих, хто звертається за виплатами вперше.

У разі повторної обов’язкової евакуації після 1 серпня 2023 року особи, які раніше отримували виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців. Такі особи мають значитися у списках евакуйованих, які затверджуються обласними військовими адміністраціями. А у разі евакуації за допомогою волонтерів чи самостійно необхідно повідомити ОВА.

ВПО отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони виїхали. Раніше виплати припиняли наступного місяця.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *