Які збитки України через блокування кордону поляками

Блокування ультраправими польськими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною обходиться перевізникам останньої в близько 164 тис. євро щоденних збитків. Проте збитки самої України набагато вищі – адже до них входять невиконання контрактів підприємствами та припинення виробництва.

Jaki Zbitki Ukrayini Cherez Blokuvannja Kordonu Poljakami A50f580, Business News

Про це повідомила старша науковаспівробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе. Вона зазначила: за даними Мінінфраструктури, через страйк, що почався 6 листопада, “близько 20 000 автомобілів залишаються заблокованими на кордоні”.

“На кордоні з Польщею залишився лише один пункт пропуску для фур: “Шегині – Медика” (решта пропускають лише транспортні засоби до 7,5 тонн). З огляду на це, експорт та імпорт товарів буде значно ускладнений”, – констатувала Коссе.

Які збитки України

За словами директора департаменту міжнародних автоперевезень групи логістичних компаній ZAMMLER Олександра Кирилюка, 1 день простою однієї вантажівки коштує українським перевізникам 300-350 євро. Коссе ж зазначає: за статистикою системи є Черга за жовтень, польські прикордонні пункти пропуску в середньому перетинали 1 140 автомобілів із вантажем на день. При цьому:

три нині заблоковані пункти пропуску пропустили у жовтні в середньому 960 автомобілів на день;
ще 285 автомобілів на день виїжджало через два інші пункти пропуску порожніми.
“З цих 960 автівок частина вчасно зорієнтувалась, послухала попередження про страйк і поїхала на інші кордони, частині вдалося проїхати, а частина зараз стоїть у черзі на кордоні. Наприклад, “Ягодин – Дорогуськ” за 7–10 листопада перетнуло в середньому 70 автівок за добу, пункти “Краківець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне” – 270 та 74 відповідно”, – зазначає експертка.

Таким чином, резюмує вона, близько 546 автомобілів на цих трьох пунктах пропуску за день не змогли перетнути кордон та застрягли у черзі. При множенні цієї кількості на 300 євро виходить 164 тис. євро на день прямої шкоди по простою.

“Однак це лише верхівка айсберга, адже українські втрати не обмежуються збитками перевізників. Загальна сума збитків буде значно більшою, охоплюючи ризики для підприємств, експортерів та імпортерів. Невиконання контрактів та припинення виробництва стають обов’язковою частиною цього сценарію”, – констатувала Коссе.

Польща зазнає таких самих збитків

Прикметно, що проблеми має і Польща. До того ж, за словами Коссе, пропорційні з Україною.

“Польський бізнес також зазнає збитків від цього блокування. І не виключено, що ці втрати можна порівняти з українськими”, – резюмувала експертка.

Кордон з Україною блокує ультраправа партія

Українські перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв на себе польський політик, українофоб Рафал Меклер.

Його партія має незначне представництво в Сеймі, що представляє ультраправих: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків з Україною. Однак у Польщі ультраправі великої підтримки не мають (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

Рафал Меклер представляє ультраправу партію Ruch Narodowy. Він активно розповсюджує фейки російської пропаганди про Україну, розповідає своїм виборцям про “бандерівців”. Через кілька днів після початку повномасштабної війни та напливу українських біженців у Польщі він заявив про “необхідність зберегти етнічний устрій”.

Вимоги поляків – специфічні

Водночас міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив: блокаду кордону влаштував не польський уряд, а “конкретна асоціація та невелика кількість перевізників”. Понад те, зазначив він, інші асоціації польських перевізників мають іншу позицію.

Ускладнюють же ситуацію, за його словами, специфічні вимоги страйкуючих. “Там важко знайти якісь конструктивні речі”, – констатував міністр.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *