Як страйк поляків вплинув на експорт української продукції

З України, за оперативними даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 млн тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн. Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон – 282 тисячі тонн. І цей обсяг на 40% менший, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

Як повідомляє Міністерство економіки України, на деяких пунктах пропуску, таких як “Ягодин – Дорогуськ”, “Рава-Руська – Гребенне”, експорт майже завмер або впав удвічі. “Ми ведемо активну роботу щодо вирішення цієї ситуації. Не все може бути публічним, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але ми маємо підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін ми зможемо залагодити ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, які мають контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України”, – наголосила Юлія Свириденко.

Наступного року уряд розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій у реальний сектор економіки, додала вона. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути треба до 70-80%, вважає Свириденко.

За її словами, наступного року уряд розширить програми підтримки бізнесу, насамперед того, що працює у переробній сфері та виробляє продукцію з доданою вартістю. Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, буде збільшено фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до 8 млн грн на розвиток, та програми мікрогрантів на початок або розширення власної справи. Також наступного року уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *