Як Японія прагне розв’язати проблеми надмірного туризму

Японська влада зараз активно розробляє комплексний план для боротьби з овертуризмом. Країна прагне розв’язати проблеми, пов’язані з надмірним туризмом.

9806_yaponiia-planuie-borotys-z-nadmirnym-turyzmom-0nazvano-osnovni-kroky.jpg (70.52 Kb)

Про це пише 24 канал з посиланням на Euronews.

Після пом’якшення ковідних обмежень країна стала свідком припливу приблизно 2 мільйонів відвідувачів на місяць, що можна порівняти з рівнем до пандемії у 2019 році.

Представники туристичного регіону висловлюють задоволення стрімким відродженням галузі, хоча у міської влади та мешканців відчуваються занепокоєння.

Постійне зростання кількості туристів створює потенційні проблеми для країни. Слід зазначити, що відбулося значне зростання викидів та утворення відходів. Щоб подолати цю проблему, влада Японії прийняла рішення про запровадження низки заходів.

Так, у містах планують зміцнити транспортну інфраструктуру. Найближчим часом на вулицях має з’явитися більше автобусів та таксі. Але й ціни на них піднімуть.

Японське місто Хацукаїті, де розташований один з об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — храм Іцукусіма, запроваджує туристичний податок. З кожного іноземця планують брати 100 єн (0.6 євро).

Ще одна ідея влади — просувати нетуристичні міста та місця, щоб знизити навантаження на популярні пам’ятки. Для цього вже обрали 11 напрямків.

Зазначимо, Японія — не єдина країна, яка страждає від овертуризму. Останнім часом дедалі більше країн та міст світу запроваджують туристичні податки. Все задля боротьби з овертуризмом. До переліку приєдналося і португальське місто Пеніш. Влада прийняла рішення про податок для туристів.

Новий податок, якщо його ухвалять, діятиме на проживання. Туристам, які зупиняються в готелях, хостелах, будинках, кемпінгах та інших офіційних місцях, доведеться додатково сплачувати 1 євро на день. Схожі правила вже діють в Алгарві, але там ставка вища — 2 євро.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *