Глава МЗС України відправився до ПАР уперше з 1998 року

Глава МЗС України розпочав перший з 1998 року візит до ПАР біля монумента Манделі

Фото: instagram.com/dmytro_kuleba

Міністр закордонних справ України уперше за 25 років відправився до Південно-Африканської Республіки. Дмитро Кулеба знаходитиметься у столиці ПАР Преторії 6-7 листопада, повідомило в понеділок МЗС України. Також це четверта поїздка міністра до Африки за останній рік.

– 6 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснить офіційний візит до Південно-Африканської Республіки. Це буде перший візит українського міністра закордонних справ до ПАР з 1998 року, — йдеться на сайті Міністерства закордонних справ.

У своєму інстаграмі Кулеба повідомив, що розпочав візит до ПАР з відвідин дев’ятиметрової статуї першого чорношкірого президента ПАР Нельсона Мандели у Преторії, яку відкрили у 2013 році.

У Преторії Дмитро Кулеба проведе переговори із колегою — міністеркою міжнародних відносин та співробітництва ПАР Наледі Пандор, прочитає лекцію перед студентами та викладачами Університету Преторії, а також візьме участь у відкритті виставки віртуальної реальності «Living the War» про наслідки агресії Росії проти України у Центрі мистецтв Javett при університеті.

Ключовими темами переговорів Дмитра Кулеби з Наледі Пандор стануть втілення української формули миру, активізація зусиль задля повернення українських дітей, незаконно вивезених із тимчасово окупованих територій до Росії, забезпечення продовольчої безпеки в Африці, збільшення обсягів двосторонньої торгівлі, активізація взаємодії України та ПАР в міжнародних організаціях. 

У січні 2022 року була схвалена Африканська стратегія України, в її межах були суттєво активізовані контакти з країнами Африки по лінії президента, МЗС та парламенту. Уперше глава МЗС Кулеба відправився у так зване африканське турне у жовтні 2022 року (Сенегал, Кот-д‘Івуар, Гана та Кенія), вдруге — в травні 2023 року (Марокко, Ефіопія, Руанда, Мозамбік та Нігерія), утретє — у липні 2023 року (Екваторіальна Гвінея та Ліберія). 16 червня 2023 року президент ПАР Сіріл Рамафоса відвідав Київ.

Фото: instagram.com/dmytro_kuleba

Фото: instagram.com/dmytro_kuleba

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *