Герої СВО, яких вони заслужили: до Росії з війни повертаються маніяки та вбивці

«Герої СВО», яких вони заслужили: до Росії з війни повертаються маніяки та вбивці

«Людина у тілогрійці, або просто «Зека», давно вже не герой російського шансону. Його підвищили до « героя СВО », який героїчно «змиває провину кров’ю», отримує помилування і повертається до рідного села, щоб періодично вести у школярів «Уроки про важливе» та постійно тримати в страху односельців.

Цей унікальний підхід до мобілізації, напевно, вивчатимуть у світі. Вбивці, ґвалтівники, маніяки за пів року війни стають абсолютно чистими перед законом. Президент підписує їм помилування, і вся ця беззуба, хвора на гепатит, СНІД і туберкульоз рать, що повально має психічні відхилення, повертається до своїх міст і сіл. Водночас мобілізовані студенти, інженери, вчителі, механізатори та будівельники служитимуть до кінця «СВО». Путін так сказав.

Вбивали, розчленовували, веселилися

Однозначно, серійний убивця, маніяк, педофіл Чикатило, живи він у наш час, не отримав би заслуженої кулі, а повернувся б до себе додому в Ростовську область і розповідав у школах дітлахам про святий обов’язок кожного – захист життя на землі. А 43 людини, вбиті ним з особливою жорстокістю, просто розчинилися б у променях слави нового «російського героя».

Декілька прикладів про те, які «герої» повертаються в Росію з війни.

 • В’ячеслав Самойлов із Новодвінська відрізав голову своїй дівчині Ользі Шляміній, яку вивіз до лісу. Мовляв, ревнувала сильно. Ударив її кілька разів по голові, а вона впала, вдарилася і померла. Розчленував тіло, хотів сховати. На суді покаявся. Отримав майже 10 років в’язниці, відсидів кілька років, помилуваний після трьох місяців у “СВО”. Мати сином пишається, журналістам каже, що перед Богом він чистий – президент же помилування підписав.
 • Владикавказький «Отелло», колишній поліцейський Вадим Техов, 10 разів ударив колишню дружину ножем у живіт прямо під камерою відеоспостереження. Провівши тиждень у комі, 22-річна Регіна померла у лікарні. Техов отримав 16 років ув’язнення. Відсидів кілька місяців і помилуваний після 6 місяців у “СВО”. Повернувся додому, але вже попався поліцейським на збуті наркотиків. До його «геройства» колеги покривали пригоди Техова (у його арсеналі – і поножовщина, і бійки, і побиття жінок), тож є шанс, що наркозбувач незабаром “геройствуватиме” на волі.
 • У Ростовській області у 2018 році Дмитро Зеленський зізнався у вбивстві своєї 27-річної коханої Тетяни Мелехіної. Приховуючи сліди злочину, він цілий тиждень позбавлявся тіла дівчини: розчленував і пропустив через м’ясорубку, кістки засунув у три пакети і викинув у річку. Його засудили до 11 років колонії, причому Зеленський на суді не покаявся. У листопаді 2022 року Зеленський став учасником ПВК «Вагнер» та поїхав на «СВО». Там він пробув пів року і влітку 2023-го отримав помилування.
 • Вбивство мешканки Кемерова Віри Пехтєльової колишнім кавалером приголомшило в 2020 році багатьох. Владислав Канюс протягом шести годин бив свою колишню дівчину, порізав її ножем, завдавши понад 100 травм, потім зґвалтував і задушив її шнуром від праски. Сусіди чули крики з квартири та кілька разів викликали поліцію, але ніхто так і не приїхав – диспетчери вважали дзвінки розіграшем.
  Канюса було засуджено до 17 років в’язниці. Він відсидів менше пів року, і був не тільки помилуваний, а й позбавлений виплати 4 млн збитків сім’ї вбитої дівчини. Нині перебуває на волі. Про те, що він повернувся з війни, сім’ї жертви не повідомили (хоча були зобов’язані), і тепер батьки вбитої дівчини живуть у страху.
 • У 2019 році в Красноярську Сергій Шмельов із приятелем побив до смерті свого нового знайомого. Побиття знімали на камеру, веселилися, перемазані кров’ю жертви. Зняті кадри вони самі залили в інтернет, вважаючи, що їм нічого не буде. До того ж, це було не перше «криваве» відео: за кілька місяців до цього вони побили молодого хлопця і відправили запис побиття родичам. Мати Шмельова – колишня суддя, до останнього покривала сина та його друга. Однак жителі міста вийшли на пікет перед прокуратурою, вимагаючи не «відмазувати» негідника, що зарвався. Справу взяв на контроль Слідчий комітет РФ. Шмельов отримав 14,5 років ув’язнення. Відсидів кілька років і був помилуваний після участі у «СВО». Зараз він перебуває на волі, викладає у мережу фото легкого життя у кафе та кальянних. Про минуле не шкодує анітрохи.
 • Житель Нижнього Тагілу Євген Дудров у 2003 році разом із друзями повіз кататися на «жигулях» свого знайомого – 16-річного школяра Дмитра Чебикіна. Вони сховали підлітка у порожньому будинку і вимагали викуп у батьків, але, не отримавши грошей, побили і задушили Дмитра. Вбивство було розкрито лише через 16 років. Дудрова визнали винним у вбивстві та засудили до 12 років колонії суворого режиму. Він відсидів кілька місяців, після чого помчав до «зони СВО» і за пів року був помилуваний і звільнений. Досі вважає своє покарання несправедливим, а звинувачення вигаданим.

Убив – помилували – знову вбив

І ще трохи фактів про звичаї та “героїв” нинішньої Росії.

 • Іван Россомахін був відправлений до колонії суворого режиму на 14 років за вбивство та грабіж. Відсидів кілька років, помилуваний після шести місяців у «СВО». Після повернення вбив 85-річну пенсіонерку.
 • Станіслав Богданов убив суддю, завдавши йому понад 40 ударів кочергою та гантеллю. Засуджений до 23 років ув’язнення. Відсидів кілька років, помилуваний після участі у «СВО».
 • Володимир Татаринцев зґвалтував та вбив дівчину, а тіло її спалив. Отримав 24 роки в’язниці. Відсидів кілька років, після участі у «СВО» помилований, перебуває на волі.
 • Дмитро Фурсов та Станіслав Білоусов убили жінку, щоб заволодіти її автомобілем. Отримали 21 та 18 років в’язниці відповідно. Відсиділи кілька років, помиловані після 6 місяців у «СВО».
 • Засуджений за розчленування 18-річної дівчини в Читі на 14 років Цирен-Доржі Циренжапов вийшов на волю через 4 роки і знову підозрюється у вбивстві.
 • Владислав Коробенков зґвалтував та забив битою 19-річну дівчину, завдавши їй 60 ударів по голові. Отримав 19 років, відсидів кілька років, помилуваний після шести місяців у «СВО», перебуває на волі.

Усі вони тепер – шановані члени суспільства. Але є ймовірність, що значна частина цих “героїв” знову поліруватиме нари за вбивства та насильство. Проблеми з головою та мораллю жодними помилуваннями не вирішити.

Хто розповість краще?

Частина новоспечених «героїв» почала ходити школами як лектори і розповідати дітям про патріотизм. І це вже з незбагненного в цивілізованому світі.

Наприклад, у жовтні в одній зі шкіл Сургута урок мужності провів карний злочинець-рецидивіст. «Герой СВО» Роман Татаркін був тричі судимий за крадіжки та водіння у п’яному вигляді. Але саме його школа обрала як лектора про патріотизм.

У Нижегородській області ще один «герой» виступав на «Розмовах про важливе» перед школярами із закритим обличчям, але його легко ідентифікували. Олександр Расправін у 2010 році у п’яному вигляді вбив свого діда. Сів у в’язницю. 2017 року знову п’яним убив людину. Знову сів у в’язницю. 2022-го він завербувався вбивати людей в Україні. І зараз йому в рот зазирає зростають діти та вчительки.

А до Саратовської області приїхав з війни Дмитро Кирюхін. Його запросили провести «Уроки мужності» у школі та дитячому садку. Провів. І відразу після уроків побив своїх сусідів, понівечив жінку.

Таких по Росії – мільйони. І попереду на нас чекає захоплююче кіно про нове життя «героїв» поряд із сім’ями їхніх жертв. Про те, як убивці стають вихователями дитячих душ. Про те, як після них у Росії звільнилися місця у в’язницях – для інакодумців. І головне – що все за законом…

На тему

Помилуваний вбивця Ганни Політковської

У Росії колишній оперуповноважений УБОЗ Сергій Хаджикурбанов, засуджений за вбивство журналістки Ганни Політковської, також із в’язниці вирушив на «СВО» і нещодавно помилуваний.

– За першим контрактом Хаджикурбанов брав участь у “СВО” як ув’язнений, далі був помилований і тепер бере участь у “СВО” як вільнонайманий військовий, уклавши контракт із Міноборони. Він працював у спецназі у 90-ті роки, у нього є досвід, мабуть, тому йому одразу запропонували командну посаду, – розповів адвокат Хаджикурбанова.

Нагадаємо, журналістку «Нової газети» Ганну Політковську вбили 7 жовтня 2006 року у під’їзді будинку у Москві. Замовника злочину не знайдено, організатором слідчі вважають Лом-Алі Гайтукаєва. 2014 року його засудили до довічного ув’язнення, 2017-го він помер у колонії. Крім нього, винними були визнані його племінники Джабраїл, Ібрагім і Рустам Махмудови, а також Хаджикурбанов. 2014 року його засудили до 20 років позбавлення волі.

Сергія Хаджикурбанова, засудженого за вбивство журналістки Ганни Політковської, тепер помилувано. Фото: телеграм-канал Baza/Фото

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *