Ексчиновник Міноборони попався на корупції

Служба безпеки України (СБУ) та Держбюро розслідувань (ДБР) викрили колишнього заступника міністра оборони на черговій корупційній схемі. Разом зі спільниками у 2022 році він закупив для українських військових партію неякісних бронежилетів, чим розтратив понад 948 млн бюджетних гривень.

0664_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це повідомили в самій СБУ. Там зазначили, що за даними слідства, до оборудки також причетні двоє колишніх підлеглих фігуранта:

ексглава Департаменту держзакупівель Міноборони;
колишній керівник Центрального управління матеріального забезпечення ЗСУ.
“Для реалізації злочинної схеми у 2022 році її організатори уклали договір на постачання великої партії бронежилетів з однією із східноєвропейських компаній, бенефіціарними власниками якої є громадяни держави-агресора. Однак експертиза придбаних бронеплит показала, що вони не відповідають заявленому класу захисту і таким чином становлять небезпеку для життя військовослужбовців у бойовій обстановці”, – йдеться в повідомленні.

Наразі всіх трьох підозрюють за низкою статей КК України. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Не перший випадок

Як зазначили в СБУ, раніше колишнього заступника міністра оборони та ексглаву Департаменту держзакупівель міністерства було викрито в ще одному епізоді закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ. Так, у лютому 2023 року було встановлено, що вони придбали майже 3 тис. неякісних бронежилетів на понад 100 млн грн.

“Дані вироби не відповідають вимогам IV класу бронежилетів. І не можуть належним чином захистити українських воїнів”, – розповіли тоді в службі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *