Допомога Україні: ЄС готова піти на вимоги уряду Орбана

Європейська комісія нібито може підкоритись деяким вимогам Угорщини, щоб країна дозволила виділити Україні пакет підтримки в розмірі 50 мільярдів євро. Серед вимог Будапешта – перегляд умов фінансування вже у 2025 році, щорічні перевірки та запровадження пункту про “аварійне гальмування” (надання можливості будь-якій країні винести побоювання з приводу виплат Україні на обговорення на саміті лідерів ЄС).

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Про це заявили джерела The Financial Times. Журналісти запитали неназваного високопоставленого угорського чиновника, чи буде цього достатньо, щоб прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зняв вето. Співрозмовник відповів: “Усе ще не впевнений, але я кажу, швидше за все, так”.

Джерело запевнило, що угорці “налаштовані на переговори”. Нагадаємо, що у грудні Брюссель розблокував фінансування ЄС для Будапешта в розмірі 10 мільярдів євро, яке раніше було заморожене. За кілька тижнів до цього Європейський Союз затвердив окрему виплату країні в розмірі 900 мільйонів євро.

Ідею пункту про перегляд фінансування Україні вперше було запропоновано Угорщиною у жовтні 2023 року. Інші європейські лідери виступали проти такого кроку, оскільки він не дав би Києву впевненості у фінансовій підтримці.

Спочатку планувалося, що пакет буде розрахований на чотири роки (17 мільярдів у вигляді грантів і 33 мільярди євро кредитів)

Піти на поступки Угорщини може бути вигідніше, припустили у FT. Альтернативні варіанти нібито “дорожчі та вимагатимуть більше часу для створення й виплати коштів Україні”, заявили у ЗМІ.

Нагадаємо: раніше джерела Politico заявили, що Угорщина погодиться розблокувати надання Євросоюзом Україні 50 млрд євро протягом чотирьох років – проте лише за умови щорічного перегляду фінансування. Деякі дипломати ЄС скептично ставляться до цієї пропозиції.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *