Держсекретар Блінкен закликав ухвалити спільний пакет допомоги для Ізраїлю, України і Тайваню

Держсекретар Блінкен закликав ухвалити спільний пакет допомоги для Ізраїлю, України і Тайваню

р Блінкен закликав ухвалити спільний пакет допомоги для Ізраїлю, України і Тайваню />

Фото: EPA/UPG

Державний секретар США Ентоні Блінкен 31 жовтня виступив перед комітетом Сенату Сполучених Штатів. Він говорив про необхідність фінансування України – раніше Байден подав запит на 61,3 млрд доларів для Києва. Про це йдеться у трансляції Держдепартаменту США.

Комітет з асигнувань Сенату проводить слухання для розгляду екстреної додаткової допомоги від США Україні, Ізраїлю, Тайваню та охороні американського кордону загальною вартістю 106 млрд доларів. Обґрунтовуючи необхідність виділення коштів, Блінкен наголосив: війни в Україні та на Близькому Сході мають чіткий зв’язок.

– Відтоді як ми перекрили Росії традиційні шляхи постачання її армії, вона дедалі частіше звертається по допомогу до Ірану. Іран постачає все досконаліші військові технології, які становлять загрозу безпеці Ізраїлю. Якщо дозволити Росії перемогти за підтримки Ірану, це лише підбадьорить і Москву, і Тегеран, – сказав державний секретар .

За словами посадовця, запит Байдена на фінансування передбачає незмінну американську підтримку Ізраїлю та України, “двох демократичних держав, які зазнають жорстоких нападів з боку суб’єктів, що прагнуть стерти їхні країни з лиця землі”.

– Фінансування дозволить нам задовольнити серйозні гуманітарні потреби, спричинені автократами та терористами, а також конфліктами і стихійними лихами в Україні, Газі, Судані, Вірменії та інших місцях по всьому світу, – говорить Ентоні Блінкен.

Однак противники кілька разів переривали слухання у Конгресі США. Вони вимагали припинити фінансування боротьби Ізраїлю проти ХАМАС.

Держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін звернулися до Комітету з асигнувань Сенату щодо запиту на понад 105 млрд доларів оборонної допомоги, з них 61,4 млрд для України та 14,3 – для Ізраїлю.

Раніше український президент Володимир Зеленський прийняв двопартійну делегацію Палати представників Конгресу США у складі Джеймса Френча Гілла, Майкла Квіглі та Стівена Лінча, які перебувають в Україні з візитом. Під час зустрічі обговорювалося продовження дієвої та всебічної підтримки України з боку Сполучених Штатів.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *