Цьогорічні “аграрні” збитки України можуть бути колосальними

Відповідно до прогнозів асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», у 2023 році збитки аграрного сектору України за оптимістичним сценарієм можуть становити близько 3 млрд дол. США.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про це розповів генеральний директор УКАБ Олег Хоменко в інтерв’ю Укрінформу.

«За підрахунками УКАБ, цьогорічні збитки сектору за оптимістичними прогнозами сягнуть приблизно 3 млрд доларів США. І це — оптимістичний сценарій», — сказав він.

Хоменко зазначив, що цьогоріч виробництво зернових та олійних культур в Україні є збитковим, за виключенням виробництва сої. Зокрема, за даними асоціації, виробництво пшениці збиткове на 36 доларів США за тонну (станом на жовтень цього року), ячменю — 83 долари за тонну, кукурудзи — 56 доларів за тонну та соняшнику — 39 доларів США за тонну.

«Соя зберігає прибутковість завдяки переробці та попиту на продукти переробки. На жаль, всі інші культури сьогодні аграрії виробляють собі у збиток», — пояснив експерт.

Хоменко наголосив, що найбільш значний фактор впливу на прибутковість агросектору — значно ускладнена експортна логістика. За умови її здешевлення українські аграрії змогли б отримати прибутки.

Нагадаємо, станом на вересень 2023 року прямі та опосередковані збитки українських аграріїв через війну перевищили 40 мільярдів доларів США.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *