Чому іноземні компанії застрягли в процесі виходу з ринку рф

Багато компаній, які все ще працюють в Росії, застрягли в процесі виходу. Російський уряд усе більше його ускладнює.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Понад 1000 іноземних компаній оголосили про вихід з російського ринку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Однак станом на кінець 2023 року в Москві заявляють, що багато бізнесів не дотримали слова.

Дані Єльського університету показують, що багато компаній скорочують свою діяльність у Росії, але лише третина перевірених корпорацій повністю розірвали відносини з РФ. Там все ще працюють 552 іноземні компанії. Мова, зокрема, йде про тих, хто значно скоротив свої інвестиції та діяльність, пише Business Insider.

Водночас ще 502 корпорації згорнули більшість своїх операцій у Росії, але залишили відкритими варіанти повернення. Загалом 535 компаній повністю вийшли з російського ринку.

Київська школа економіки (KSE) дослідила найбільших платників податків у Росії, які генерували понад 5 мільйонів доларів річного доходу та в яких іноземці володіють часткою понад 51%. Висновок – більшість іноземних компаній не залишили РФ.

Згідно з даними, 1582 компанії продовжують працювати, а трохи менше 300 повністю вийшли з російського ринку з лютого 2022 року.

До того ж сповільнюються темпи виходу з Росії. В Єльському університеті стверджують, що протягом кількох тижнів після повномасштабного вторгнення спостерігався початковий порив виходу, але він сповільнився.

За даними KSE, хоча відсоток компаній, які припинили свою діяльність у Росії, різко зріс до середини квітня 2022 року, частка тих, хто покинув ринок або залишився на ринку, не змінювався протягом останніх 15 місяців.

Багато найвідоміших імен уже пішли з ринку. Росію залишили такі відомі бренди як McDonald’s і постачальник енергії BP. Проте іноземні компанії, які все ще працюють у РФ, назвали низку причин, щоб не залишати ринок, включаючи операційні, етичні та політичні проблеми.

Багато компаній застрягли в процесі виходу з ринку. Російський уряд усе більше ускладнює цей процес. Мова йде про вимоги сплатити пожертви державі та продавати свої активи з великим дисконтом.

Нещодавно Кремль також оголосив, що західні компанії, які хочуть вийти з Росії, повинні продати свої активи за російські рублі.

Компанії, які все ще працюють у Росії, сприяють бурхливому розвитку економіки країни під час війни. У третьому кварталі порівняно з минулим роком валовий внутрішній продукт РФ зріс на 5,5%, змінивши падіння на 3,5% за той самий період 2022-го.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *