Чи вдасться Угорщині вставити “палки в колеса” Україні

Уряду Угорщини не вдасться заблокувати рішення про виділення Україні 50 млрд євро. Ці кошти передбачені на наступні 4 роки.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Про це під час спільного засідання комітету з бюджету та комітету з бюджетного контролю Європейського парламенту заявив єврокомісар з питань бюджету та адміністрування Йоганнес Хан. Про це повідомляє FREEДІМ.

У вересні 2022-го Європарламент оголосив, що Угорщина більше не є функціональною демократією, оскільки уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана нібито навмисно підриває її підвалини, основні права та верховенство закону протягом більш як десяти років.

У грудні було заблоковано фінансування Угорщини на суму 22 млрд. євро. Щоб розморозити фінансування, Угорщина мала виконати рекомендації щодо забезпечення верховенства права в країні.

Хан заявив, що Угорщина продемонструвала певний прогрес, проте наразі його недостатньо для того, щоб розблокувати процес. За його словами, країна не зможе шантажувати Європейський Союз, користуючись необхідністю одноголосного голосування з усіх питань усередині ЄС.

У тому числі й щодо створення механізму для підтримки України на 50 млрд євро протягом наступних чотирьох років. “Думаючи про Україну, ми можемо знайти рішення для 26 країн, але це складніше”, – сказав Хан.

Він вважає, що Угорщина, яка часто блокує ухвалення рішень у ЄС, все ж таки зацікавлена в тому, щоб бюджет ЄС був прийнятий, тому що “Угорщина також зацікавлена у більшій кількості грошей для захисту кордонів”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *