Чи скоротять розміри субсидій українцям у 2024-му

Українцям у 2024 році не планують скорочувати розміри субсидій на оплату комунальних рахунків, навіть незважаючи на відсутність затвердженої фіндопомоги від міжнародних партнерів України. При цьому суми субсидій змінюватимуться з урахуванням підвищення тарифів, якщо воно відбудеться, а також зростання соцвиплат, які впливають на доходи субсидіантів. Тобто субсидія зміниться у тих отримувачів, чиє фінансове становище змінилося.

6997_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це заявила перша заступник міністра соціальної політики України Дар’я Марчак в ефірі телемарафону. Вона нагадала, що згідно із системними правилами, не більше 15% доходів сім’ї витрачається на комунальні послуги.

При цьому у разі зміни самих доходів або вартості комуналки змінюється і розмір субсидії. “Субсидія – найбільш живий інструмент соціальної підтримки, він дуже швидко реагує на зміну всіх показників. Після зростання соціальних виплат збільшиться розмір доходів громадян, і якщо не буде змін за тарифами, це може означати, що у сім’ї більше доходів”, – пояснила Марчак.

Водночас Марчак запевнила: скорочення фінансування субсидій та загального “урізання” допомоги не буде. “Навпаки, на 2024 рік у державному бюджеті передбачено збільшення видатків на житлово-комунальні субсидії”, – додала посадовиця.

До речі, незважаючи на прогнози затримки виплат субсидій та іншої соцдопомоги без отримання Україною грошей від західних партнерів, фінансування цих виплат у січні відбувається за графіком. Тобто, всі субсидіанти отримають свої компенсації вчасно.

Так, у грудні на субсидії було виділено 6,9 млрд грн. У січні тарифи на опалення, електрику, газ не змінилися, а за чверть місяця вже було профінансовано 4,2 млрд грн, тобто 60,8% від грудневих витрат.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *